• Головна
  • Новини
  • Призначили єпископа-коад’ютора Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ...

Призначили єпископа-коад’ютора Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ

21.04.2010, 14:33
Призначили єпископа-коад’ютора Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ - фото 1
Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир згідно з рішенням Синоду єпископів УГКЦ підніс владику Ярослава (Приріза), титулярного єпископа Ауції, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ до гідності єпископа-коад’ютора.

Ярослав_Приріз.jpgВАТИКАН — Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир згідно з рішенням Синоду єпископів УГКЦ, який відбувся 29 листопада-5 грудня, підніс владику Ярослава (Приріза), титулярного єпископа Ауції, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ до гідності єпископа-коад’ютора цієї єпархії. Патріарх Любомир повідомив про це рішення Апостольську столицю. 21 квітня у Ватикані офіційно повідомили про призначення владики Ярослава єпископом-коад’ютором Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Самбірську-Дрогобицьку єпархію УГКЦ, як інформує «Радіо Ватикану», від часу її створення у 1993 році і до сьогодні очолює єпископ Юліян (Вороновський), якому у травні цього року виповниться 74 роки. Від 2 березня 2006 р йому допомагає владика Ярослав (Приріз). Згідно з приписами канонічного права єпископ-коад’ютор силою самого права перебирає єпископський осідок, який з будь-яких причин стає вакантним.

Обов’язки і права єпископа-коод’ютора визначені у Кодексі Канонів Східних Церков, зокрема у канонах 212-218.