Про найстарішу українську католицьку парафію США знімуть фільм

Про найстарішу українську католицьку парафію США знімуть фільм - фото 1
24 липня митрополит Борис Ґудзяк відслужив Божественну Літургію у церкві Святого Михаїла в Шенандоа, Пенсильванія. Ця парафія, створена в 1884 році, вважається найстаршою українською католицькою громадою на американській землі.  За час свого єпископського служіння в Філадельфії митрополит Борис відвідав парафію кілька разів, але це була перша можливість помолитися разом з парафіянами, які зустріли його біля брами церкви традиційною сіллю та хлібом.

Архиєпископ Борис приїхав до Шенандоа зі своєю невеликою командою, яка планує підготувати серію короткометражних фільмів про парафії Архиєпархії, і розпочала з найдавніших.

“Я хотів би подякувати вам за вашу вірність Богові, своїм сім'ям, Церкві та Євангелію. Деякі з вас висловлювали занепокоєння щодо майбутнього. Я сьогодні тут, щоб закликати вас не боятися, шоб сказати: «Мир вам!» Ми покликані бути людьми миру, світла та радості », — зауважив архиєпископ.

Оригінальна будівля церкви святого Михаїла згоріла дотла 7 квітня 1980 року, а нинішня споруда була побудована в 1984 році. Єдине, що збереглося від вогню, - це дерев'яний процесійний хрест, який на той час реставрували. Єпископ-емерит Джон Бура був настоятелем парафії в Шенандоа з 1976 по 1987 рік і очолював процес відбудови. “Єпископ Іван доклав багато праці і зусиль, щоб церква виглядала такою, якою вона є сьогодні. Деякі кажуть, що це найпривабливіша будівля у місті ”, - пояснив монсеньйор Мирон Грабовський, нинішній парох.

Про найстарішу українську католицьку парафію США знімуть фільм - фото 76406

Історія

Українська імміграція до США розпочалась у 1870-х роках. 16 липня 1884 р. вірні Шенандоа звернулися листом до митрополита Сильвестра Сембратовича, тодішнього глави УГКЦ, про священика власного обряду та мови. У 1884 році до міста прибув отець Іван Волянський. Першу службу він провів незадовго до Різдва 1885 року, а наступного року керував придбанням двох будинків в місті. Протягом чотирьох років Волянський заснував греко-католицькі громади та побудував церкви в Пенсільванії, Нью-Джерсі та Міннесоті. Громада св. Михайла продовжувала зростати,, і в 1909 році було завершено будівництво першої церкви. Божественна Літургія в ній була відправлена ​​у Вербну неділю 1909 року.

Вранці 7 квітня 1980 року пожежа знищила церкву та більшість безцінних артефактів та ікон. Підготовка до нової будівлі розпочалась майже відразу, яка була завершена через кілька років, через століття після початку парафії.

Про найстарішу українську католицьку парафію США знімуть фільм - фото 76411