Про способи подолання алкоголізму та наркоманії говорили на форумі УПЦ МП у Києві

10 лютого, 16:33
Суспільство
Про способи подолання алкоголізму та наркоманії говорили на форумі УПЦ МП у Києві - фото 1
9 лютого 2021 року у Києві відбувся одноденний форум «Соціальне служіння Церкви в галузі подолання алкоголізму та наркоманії». Організатором виступило Свято-Володимирське братство тверезості при Синодальному відділі УПЦ МП у справах молоді.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Форум зібрав близько 50 представників єпархій, соціальних відділів і священнослужителів, щоб представити роботу братств тверезості, розповісти про сучасні форми реабілітації та про діяльність реабілітаційних центрів, що співпрацюють з Українською Православною Церквою МП.

Розпочався захід молебнем на початок усякої доброї справи. Після чого з вітальним словом до учасників звернувся голова Синодального молодіжного відділу УПЦ МП, вікарій Київської Митрополії архиєпископ Обухівський Іона.

Перший заступник голови відділу й очільник Свято-Володимирського братства тверезості архимандрит Іоасаф (Перетятько) виступив з доповіддю «Роль монастирів у справі реабілітації наркозалежних». Також у програмі прозвучали виступи священника Олексія Малюкова «Місія священника-духівника в лікувальному процесі в реабілітаційному центрі»; єродиякона Іларіона (Харченка) «Актуальні питання церковної опіки молоді в галузі профілактики аддикцій»; засновника і керівника реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Рух перемін» Андрія Кошари; психотерапевта Аліни Бикової; заввідділенням реабілітації «Новий шлях» Дениса Берегового.

Настоятель Успенського храму с. Коцюбинське Київської області протоєрей Миколай Могильний представив свій проект «Територія тверезості» — як вдосконалення системи допомоги наркозалежним.

Голова сектору протидії зловживанню психоактивними речовинами Соціального відділу Одеської єпархії протоєрей Василь Кобан розповів про пастирську опіку наркозалежних в Одеській єпархії.

Про взаємодію зі священиками Харківської єпархії прозвучали доповіді керівника душепопечительського центру реабілітації імені вмч. Георгія Переможця (м.Харків) Сергія Жидких і представника Міжнародної антинаркотичної асоціації Аркадія Верьовкіна.

Учасники з Волині — глава Волинського православного братства тверезості протоєрей Степан Ярема та духівник братства протоєрей Олександр Білінський — порушили тему, яким саме чином священнослужитель може консультувати з питань реабілітації наркозалежних.

Завершився форум круглим столом на тему «Дисфункціональна сім’я з залежним».

***

Як відзначають у Свято-Володимирському братстві тверезості, за даними ВООЗ, кожна п’ята смерть в Україні настає з причин, пов’язаних із вживанням алкоголю або інших наркотичних речовин. Пияцтво та наркоманія є одними з головних причин руйнування традиційного укладу життя, глибокої кризи інституту сім’ї, зростання числа розлучень і покинутих дітей, зниження рівня моральності й культури, поваги до праці, вагомих економічних втрат тощо.