• Головна
  • Новини
  • «Процес об’єднання українського православ’я відбувається знизу», – Патріарх Філарет про переходи від УПЦ (МП) до УПЦ КП...

«Процес об’єднання українського православ’я відбувається знизу», – Патріарх Філарет про переходи від УПЦ (МП) до УПЦ КП

22.12.2015, 11:49
«Процес об’єднання українського православ’я відбувається знизу»,  – Патріарх Філарет про переходи від УПЦ (МП) до УПЦ КП - фото 1
Про своє бачення реалізації моделі єдності українського православ’я розповів Предстоятель УПЦ КП в інтерв’ю для газети "День".

Філарет.jpgПро своє бачення реалізації моделі єдності українського православ’я розповів Предстоятель УПЦ КП в інтерв’ю для газети "День".

На запитання кореспондента: «Які бачите перешкоди у неможливості реалізувати цю модель єдності українського православ’я?»

Патріарх Філарет відповів: «Є одна і найважливіша перешкода — вплив Москви на українську Церкву, оскільки є залежність, що не дозволяє духовенству цілком підтримувати свій народ у боротьбі з агресором. Війна насправді показує, хто є хто, оскільки, на жаль, є священики та єпископи УПЦ, які закликають Путіна прийти і врятувати Україну. Звичайні вірні бачать цю «п’яту колону» і не хочуть до неї належати, тому відбуваються переходи парафій від УПЦ до УПЦ КП. А це і є процес об’єднання, тільки він відбувається знизу. У великих містах ці переходи відбуваються безболісно, а от у малих селах, де є одна парафія, відбувається справжня боротьба. Звичайно, цей процес можна пришвидшити за умови, коли Київський патріархат буде визнаватися Вселенським Патріархом як Автокефальна Церква. Це у свою чергу дозволить переходити не лише вірним, а й духовенству».