Продовжуються пошуки місця поховання Богдана Хмельницького

15.07.2020, 14:28
Культура
Богдан Хмельницький - фото 1
Богдан Хмельницький
Українські археологи продовжують пошуки місця поховання Богдана Хмельницького. Існує думка, що поховання видатного лідера українського козацтва знаходиться у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині.

Про це 15 липня повідомляє Еспресо.

У зв’язку з цим Інститут археології Національної академії наук України опублікував дослідження археологічної експедиції, в рамках якої було, зокрема, виконано сканування георадаром стін та обстежено чотири провалля – підземні ходи, розташованих на території з північного боку церкви. Зондажі стін у визначених місцях не підтвердили наявності порожнин. Проте, у західній частині церкви – посередині, навпроти входу – сканування підлоги виявило на глибині від 3,5 м до 5,5 м об’єкт, який нагадував склеп.

Вчені Інституту археології НАН України за участі співробітників Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" планують продовжити наукові пошуки поховання Богдана Хмельницького та розкопки підземних проваль-ходів у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів.

Нагадуємо, що історико-археологічні пошуки поховання Богдана Хмельницького тривають із кінця ХVІІІ ст., але досі не дали позитивних результатів. У 2019 році Волино-Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України провела архітектурно-археологічні дослідження на території Національного заповідника «Чигирин» – у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині. Національна академія наук України продовжує археологічні дослідження.