Редакція NV відзначила Митрополита Епіфанія нагородою «Люди десятиріччя»

17 травня, 10:22
Православні
Редакція NV відзначила Митрополита Епіфанія нагородою «Люди десятиріччя» - фото 1
16 травня проекту NV виповнилося 10 років. З цієї нагоди було вшановано видатних українців із різних сфер, які писали новітню історію країни – від Революції гідності до сьогодення. NV разом з експертами та читачами обрали 100 людей десятиріччя.

Митрополита Епіфанія відзначено нагородою «Люди десятиріччя» у категорії «Суспільство». На запрошення редакції він взяв участь у заході «Великий вечір з NV» та виступив із промовою.

"Добро – це творення, а зло – руйнування, нищення. Добро творити завжди складніше, бо воно вимагає часу, зусиль – фізичних і моральних. Зло здається більш простим та «ефективним». Вибух – і знищено плід праці багатьох людей. Постріл – і відібрано життя людини, яку багато років ростили, виховували, вчили.

Зло самознищувальне. А добро, життя, правда, любов, світло – перемагають. Не відразу, не легко. Але обов’язково. Адже зло, у які би одежі воно не ховалося, навіть у релігійні, як це робить тепер ідеологія «русского міра» – насправді воно протистоїть Самому Богу. І в цьому двобої Бог завжди перемагає. Бо як вже було сказано – Христос є справжній Цар і володар історії, і Він всесильно спрямовує все до перемоги правди. Саме тому морально Україна перемогла. Бо на нашому боці правда. А відтак ми у цьому двобої є на боці світла і добра. Тому з нами Бог, а де Бог – там перемога", - наголосив у промові очільник ПЦУ.

Він також назвав виклики, які сьогодні стоять перед українським суспільством: "Розбрат, корупція, моральна деградація у різних формах притаманні не лише нашим ворогам. Тому, ведучи двобій зі злом зовнішнім, ми не повинні закривати очі і на свої власні недоліки. Але всі, хто мають в серці, в душі те, що за словом Лесі Українки, не вмирає, хто мають добрі моральні принципи, хто розуміє, що свобода, гідність, правда – цінніші навіть за тимчасове життя – такі люди можуть і повинні діяти. Кожен на своєму місці, у своїх обставинах, відповідно до свого таланту має зробити щось для примноження світла, добра, правди. Від нас з вами, від зусиль та віри кожного залежить, як ми пройдемо цей шлях. Але я бачу тут людей, здатних силою духу зрушувати навіть гори, давати відсіч російській імперії зла, перемагати темряву".

У заході, що відбувся у Мистецькому арсеналі, також взяли участь захисники Батьківщини, парамедики, волонтери, політики, представники українського бізнесу та активної громадськості.