Проект Статуту нової Церкви потрапив у розпорядження ЗМІ

15.12.2018, 09:36
Проект Статуту нової Церкви потрапив у розпорядження ЗМІ - фото 1
Нову Українську Православну Церкву очолюватиме Предстоятель із титулом Митрополит Київський. Про це йдеться у проекті статуту цієї Церкви, який є у розпорядженні УП.

Нову Українську Православну Церкву очолюватиме Предстоятель із титулом Митрополит Київський.

Про це йдеться у проекті статуту цієї Церкви, який є у розпорядженні УП.

Слід зазначити, що отриманий редакцією документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського Патріархату.

Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ, представниками Московського Патріархату та екзархами Константинопольського Патріарха, в опублікованому документі не враховані.

Але уже з цього проекту відомо, що на цьому етапі титулу Патріарха очільник нової Української Церкви не отримає, хоча сама Церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними Церквами.

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архиєреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на Помісному Соборі.

Миро для нової Церкви на даному етапі варитиметься Константинопольською Церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська Церква отримує уже.