Пройти з Христом шлях страждань і воскресіння – особливості Богослужінь Страсного тижня

Пройти з Христом шлях страждань і воскресіння – особливості Богослужінь Страсного тижня - фото 1
«Усі Богослужіння та літургійні тексти, які ми читаємо у Страсний тиждень покликані допомогти нам разом із Христом, якого ми прийняли в Таїнстві Хрещення, пройти шлях Його страждань і шлях воскресіння», – розповідає о. Василь Рудейко, доцент кафедри літургійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ.

Джерело: УКУ

Страсний тиждень (Великий тиждень) або Седмиця — це останній тиждень Великого посту перед днем Воскресіння Христового. У візантійській традиції, яка бере свій початок з Єрусалимської церкви, цей тиждень має особливі Богослужіння, протягом яких ми роздумуємо над дорогою страстей і Воскресіння Ісуса Христа. Він є надзвичайно важливим, адже наповнений багатьма подіями, які мають глибинні символи та значення.

Про те, чим особливі Богослужіння Страсного Тижня – дивіться та слухайте у відео.

За словами о. Василя Рудейка, в цьому тижні не є основними Страсті Христові, хоча вони є центральними: «Церква не мислить Ісуса Христа лише як страждаючого. Церква мислить Його передусім як Царя і Бога, який приходить на цей світ і воплочується. Він проживає наше життя, помирає, відповідно до людської природи, але Він Воскресає. І це є найважливішим».

Структура Великого тижня – проста: зранку є Утреня, а ввечері – Літургія Передшеосвячених Дарів, як і в звичайні дні Великого посту. «Передує цьому тижневі два дні ― субота воскресіння Лазаря і День пальмової неділі, або Квітної, як ми називаємо його в нашому обряді», – додає о. Василь.

Більше про особливості Страсного тижня ― дивіться у відео на YouTube-каналі УКУ.