Прокремлівські сайти поширюють фейк про те, що ЗСУ нищать храми

11 серпня, 14:26
Суспільство
Прокремлівські сайти поширюють фейк про те, що  ЗСУ нищать храми - фото 1
У фотофейку прокремлівські сайти використали для ілюстрації знимки знищеного під час боїв за Донецький аеропорт 2014 року Іверського монастиря.

Сайт StopFAKE спростував неправдиві заяви російських пропагандистських медій.

«Українські війська цілеспрямовано обстрілюють православні церкви у Краснолиманському районі Донецької Народної Республіки», – пише агітпроп.

Прокремлівські сайти поширюють фейк про те, що  ЗСУ нищать храми_1
Прокремлівські сайти поширюють фейк про те, що  ЗСУ нищать храми_2

Іверський жіночий монастир, яким пропагандисти проілюстрували матеріал, належав до Московського Патріархату й постраждав внаслідок боїв за Донецький аеропорт, що точилися у 2014-2015.

Відео з пошкодженнями монастиря, який російська пропагандистська машина сьогодні використовує для ілюстрації нової брехні, з’явилися ще у 2015 році.

Також це можна простежити під час перевірки ілюстрації у пошуковій системі Google.

Прокремлівські сайти поширюють фейк про те, що  ЗСУ нищать храми_3

Натомість російські окупанти прицільно нищать українську культурну спадщину, зокрема й церкви та храми.

За даними Міністерства культури та інформаційної політики, внаслідок російської агресії об’єкти культурної спадщини мають такі ушкодження, яких Україна не зазнавала з часів Другої світової війни. У міністерстві зазначають, що станом на початок липня було офіційно зафіксовано 407 випадків воєнних злочинів Росії стосовно знищення української культурної спадщини. При цьому саме релігійні споруди зазнають найбільшого пошкодження внаслідок дій окупантів.

«Загалом пошкоджено 101 об’єкт цінної історичної забудови, але найбільше постраждали релігійні споруди. Окупанти знищили чи пошкодили 145 релігійних споруд. З них 51 – перебуває на обліку, як пам’ятка історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова», – йдеться на сайті відомства.