• Головна
  • Новини
  • Прокуратура Києва прийняла у провадження справу про поховання на території «Софії Київської» священика УПЦ (МП)...

Прокуратура Києва прийняла у провадження справу про поховання на території «Софії Київської» священика УПЦ (МП)

30.05.2011, 16:15
Прокуратура Києва прийняла у провадження справу про поховання на території «Софії Київської» священика УПЦ (МП) - фото 1
Заповідник «Софія Київська» звернувся до прокуратури м. Києва із заявою про несанкціоноване захоронення на території заповідника (біля стін Кирилівської церкви) настоятеля парафії святих Кирила і Афанасія УПЦ (МП) протоєрея Феодора Шеремета.

Кирилівська_церква_(Софія).jpgЗаповідник «Софія Київська» звернувся до прокуратури м. Києва із заявою про несанкціоноване захоронення на території заповідника (біля стін Кирилівської церкви) настоятеля парафії святих Кирила і Афанасія УПЦ (МП) протоєрея Феодора Шеремета.

Як інформує ZN.UA, про це повідомила директор «Софії Київської» Неля Куковальська. Окрім того, за її словами, документальні свідоцтва події було направлено до Мінкульту і Мінрегіонбуду.

Н. Куковальська зазначила, що жоден державний орган не давав дозволу на це поховання. «Окрім того, благословення на це поховання не дала і Митрополія Української Православної Церкви», — підкреслила вона.

Прокуратура м. Києва прийняла справу у провадження, передоручивши її Подільській районній прокуратурі.

Нагадаємо, що 4 травня представники Союзу православних братств під керівництвом Валентина Лукіяника поховали біля стін Кирилівської церкви протоєрея Феодора Шеремета. Під час похорону стався конфлікт із працівниками заповідника, але до прибуття міліції парафіяни встигли поховати свого пастиря.

Музейні працівники перебувають у тривалому конфлікті з місцевою православною громадою, яка використовує храм за домовленістю із заповідником. Особливо він загострився тоді, коли настоятель громади вирішив зафарбувати фрески ХII століття масляною фарбою і винести з храму мармуровий іконостас та ікони Врубеля, оскільки вважав їх неканонічними. Тоді заповідник звернувся до світової громадськості, що зупинило намір настоятеля.