Прокурор у Севастополі просить сім років позбавлення волі для Свідка Єгови

24.03.2021, 11:35
Держава
Гагарінський райсуд Севастополя - фото 1
Гагарінський райсуд Севастополя
Джерело фото: Кримська правозахисна група
Під час дебатів в Гагарінському районному суді Севастополя 22 березня прокурор попросив для 54-річного Свідка Єгови Віктора Сташевського покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

29 березня віруючий виступить з останнім словом, після чого суд може винести йому вирок.

У травні 2019 слідчий ФСБ Росії Ю.А. Андрєєв порушив кримінальну справу проти Віктора Сташевського, назвавши мирного віруючого «ідейним натхненником екстремістської організації». За матеріалами справи, цей віруючий разом з одновірцями молився і обговорював біблійні теми.

До теперішнього часу вже 10 кримських Свідків Єгови стали жертвами кримінального переслідування за віру, двоє з них відбувають термін в колонії.

Віктор Сташевський доглядає за старою матір'ю. Він потрапив в поле зору правоохоронних органів 31 травня 2019 року. Його звинуватили в тому, що він «продовжував діяльність і пропагував ідеї Свідків Єгови, проводив збори, здійснював релігійні виступи».

Через кілька днів в Севастополі пройшла серія обшуків, під час яких віруючим погрожували підкинути наркотики, шантажували родичів, псували особисте майно. У лютому 2020 року справа Віктора Сташевського, у якій присутній секретний свідок, надійшла в Гагарінський районний суд Севастополя.