Промовляти єдиним голосом, - Патріарх Святослав про братню зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ

26.11.2021, 09:03
Католики
Промовляти єдиним голосом, -  Патріарх Святослав про братню зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ - фото 1
Ми прагнемо, щоб римо-католики і греко-католики промовляли до сучасної людини єдиним голосом.

Такими словами УГКЦ Блаженніший Святослав прокоментував братню зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ, що відбулася 25 листопада, передає Департамент інформації УГКЦ.

У зустрічі єрархів взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

«Цього року наша братня зустріч є особливою хоча б тому, що впродовж двох років ми не бачилися. Минулого року така зустріч і реколекції з причини пандемії відбувалися онлайн. Ми, чесно кажучи, один за одним заскучали», – зазначив Блаженніший Святослав.

Іншою цінністю братньої зустрічі, за словами Глави УГКЦ, є те, що кожного року на неї приїжджає Апостольський кунцій. «Від початку пандемії в нас не було Апостольського Нунція, був тимчасово повірений у справах Ватикану, – каже він. – Тепер же новопризначений Апостольський нунцій мав нагоду вперше зустрітися з усіма католицькими єпископами України, разом зібраними в одному приміщенні».

У рамках підготовки до братньої зустрічі єпископи, зазвичай, наперед узгоджують кілька тем, які обговорюють між собою.

«Центральна тематика, яка сьогодні є важливою для всіх, – це тема синодального шляху у Католицькій Церкві, проголошеного Святішим Отцем Папою Франциском», – каже Патріарх УГКЦ.

За його словами, синодальний шлях Церкви передбачає спільну подорож, спільну відповідальність за Церкву в третьому тисячолітті, яку повинні відчувати не тільки єпископи, але миряни, духовенство, монашество – увесь Божий люд.

«Сьогодні ми слухали про те, як твориться цей шлях в Римо-Католицькій Церкві в Україні і в Українській Греко-Католицькій Церкві, позаяк є певні особливості. Наші Церкви мають різну традицію синодальності», – сказав Предстоятель.

«Проте дискусія є надзвичайно цікава, і братня зустріч є справді наповнена братнім спілкуванням, діленням наболілим. Я сподіваюся, що підсумки цієї зустрічі будуть дуже гарними», – додав він.

За словами Патріарха УГКЦ, важливість зустрічі полягає в тому, що єпископи свідчать і будують єдність однієї Церкви в Україні.

«Будувати єдність однієї Католицької Церкви в Україні, яка присутня тут у двох різних традиціях (латинській і візантійській), промовляти до сучасної людини єдиним голосом – це та головна ціль, яку на братніх зустрічах ми намагаємося осягати», – наголосив Глава УГКЦ.

Спільна братня зустріч єпископату УГКЦ та РКЦ в Україні відбувається щороку. І цій традиції вже понад двадцять років. Зазвичай, їй передують триденні реколекції, які по черзі організовують обидві конфесії. Цього року їх організовувала УГКЦ. Провідником духовних настанов був ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври ієрм. Йона Максім.