Проректор УКУ Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду

Проректор УКУ Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду - фото 1
​​​​​​​З нагоди  30-ї річниці незалежності України, Американсько-український фонд (The U.S.-Ukraine Foundation), що у Вашингтоні,  склав перелік  «30 Stars of Ukraine» («30 зірок України») – людей, які представляють Україну на світовій арені та власним успіхом привертають увагу всього світу до таланту, сили та духу українського народу. До списку лауреатів, у якому представлені українці зі всього світу, увійшов дисидент, правозахисник,  публіцист,  член-засновник Української Гельсінської групи,  проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Джерело: УКУ

Серед лауреатів, яких відбирав комітет організований фондом, українська диригентка Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац Оксана Линів, письменники Сергій Жадан та Оксана Забужко, кінорежисер та політв’язень Олег Сенцов, співачка Джамала, народна артистка України, Ада Роговцева та інші. Церемонія нагородження відбулася 29 грудня під час онлайн-заходу «Україна у Вашингтоні та за його межами».

Проректор УКУ Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду - фото 84927

Церемонія нагородження відбулася 29 грудня під час онлайн-заходу «Україна у Вашингтоні та за його межами».

«Протягом століть русифікація перешкоджала народові України в його здобутках і його законній самобутності. Незалежність України дозволяє нам повернути свою історію та історію свого народу. Список “30 зірок України” це лише одна з багатьох ініціатив американсько-українського фонду для підтримки суверенітету України та американсько-українського стратегічного партнерства», – зазначають організатори.

Проректор УКУ Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду_2
 

У своїй нагороді Мирослав Маринович вбачає знак нерозривного зв’язку української діаспори з Україною, на який не впливає неминуча зміна поколінь.

«За подіями на рідній землі чи землі предків пильно й небайдуже стежать, за неї переживають, про неї дбають. А ще ця нагорода дає усім нам, відзначеним, тепле відчуття, що наші зусилля стали важливими для суспільства. Я щиро вдячний Фундації “США-Україна” за цю нагороду! Й дуже мені шкода, що мої табірні побратими не отримали за життя того визнання, на яке, без сумніву, заслужили», – сказав лауреат нагороди Мирослав Маринович.

Проректор УКУ Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду_3
 

Додамо, цієї осені Мирослав Маринович відвідав США, де презентував англомовний переклад своєї книги спогадів «Всесвіт за колючим дротом. Спогади українського радянського дисидента». Англійською книжка має назву «The Universe behind Barbed Wire. Memoirs of a Ukrainian Soviet Dissident». Автором передмови та промоутером англомовного видання став відомий історик Тімоті Снайдер.

Також він прочитав лекцію в університеті Нотр-Дам (University of Notre Dame du Lac) на тему «Віра в комуністичній та посткомуністичній Європі», де зібрав повний зал слухачів. Під час лекції він поділився власним досвідом пережиття репресій проти церкви та її становлення після розпаду комунізму.

Довідка.

Американсько-український фонд розташований у Вашингтоні, округ Колумбія. Працює на території України з 1991 року. Фонд прагне підтримати розвиток демократії, вільної ринкової економіки та прав людини в Україні, а також зміцнити стратегічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною.

Американсько-український фонд створив і співпрацює з київським Інститутом демократії імені Пилипа Орлика, щоб допомогти народу України досліджувати та відновлювати своє демократичне коріння і прагнення.

Окрім відзначення успіхів народу України через такі проєкти, як «30 зірок України», організація реалізує постійні програми у сферах економічного розвитку, охорони здоров’я та гуманітарної допомоги, біотехнологій, лідерства та освіти та подорожей. Ці проєкти є можливими завдяки жертводавцям і партнерам, які фонд має у Сполучених Штатах, Україні та у всьому світі.