Проросійський єрарх Сербської Православної Церкви поставив умову Патріарху Варфоломію

Проросійський єрарх Сербської Православної Церкви поставив умову Патріарху Варфоломію - фото 1
В інтерв’ю белградському виданню «Політика» єрарх Сербської Православної Церкви, єпископ Бачський Іриней, відомий своєю проросійською позицією, наголосив, що Патріарх Варфоломій "підірвав свою репутацію і довіру, однак може їх відновити й подолати кризу розколу, скликавши Всеправославнй Собор. Якщо цього не зробить Константинопольський Патріарх, то таке право, як стверджує серб, має Патріарх Єрусалимський, як глава найстаршої Апостольської Церкви.

Слова єпископа Бачського Іринея передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

«Переговори про подолання цієї проблеми (надання Томосу ПЦУ, - ред.) потрібні. Вони повинні проводитися в різних форматах, двосторонніх і багатосторонніх, найбільш доцільним і найбільш плідним був би соборний, всеправославний», — зазначив єрарх Сербської Церкви.

Однак, як нагадав єпископ Бачський Іриней, Константинопольський Патріарх відмовляється скликати Всеправославний Собор.

За словами Іринея, "попри втручання Вселенського Патріарха у справи Української Православної Церкви, що поглибило розкол в Україні, поширивши його майже на все Православ’я, — він не втратив визнаної Православними Церквами першості честі, однак поставив під загрозу репутацію і довіру, якими він користувався до недавнього часу".

Іриней підкреслив: "І те, і інше (і репутацію, і довіру), він (Патріарх Варфоломій - ред.) може відновити в одну мить — і не тільки відновити, але й неймовірно примножити — якщо публічно заявить, що став жертвою дезінформації українських розкольників і маніпуляцій з боку української влади, скасує визнання так званої “Православної Церкви України”, відновлюючи єдність Православ’я і заохочуючи діалог всіх з усіма".

"Такий його жест показав би всім у світі, в чому полягає зміст першості згідно з православним розумінням: це безкомпромісне служіння єдності Церкви, де першопрестольна Церква відіграє роль натхненника, посередника і координатора, а не одноосібного розпорядника", — підсумував проросійський владика Сербської Православної Церкви.