Проросійському муфтію Криму загрожує 12 років позбавлення волі за підтримку війни в Україні – Прокуратура АРК

18.02.2023, 10:24
Держава
Еміралі Аблаєв - фото 1
Еміралі Аблаєв
Голові підконтрольного російській владі Духовного управління мусульман Криму та Севастополя повідомили про підозру в колабораційній діяльності.

Про це інформують "Крим.Реалії" з посиланням на прокуратуру Автономної Республіки Крим та Севастополя.

«Після повномасштабного вторгнення, у вересні минулого року, окупаційний муфтій Криму почав активно закликати кримськотатарське населення підтримувати дії ворога», – сказано у повідомленні.

За інформацією прокуратури, виступаючи у низці ЗМІ, підозрюваний виправдовував окупацію півострова, позитивно висловлювався з приводу збройної агресії РФ і загалом транслював «ідеї "русского мира"».

«При цьому підозрюваний засуджував українську владу та представників кримськотатарського народу, які виступають проти окупації українського півострова. За свої «старання» муфтій був нагороджений медаллю «За доблестный труд» та орденом «За верность долгу» від так званої Республіки Крим», – наголошує пресслужба прокуратури.

Дії муфтія кваліфіковані як виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч.3 ст.436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч.6 ст.111-1 КК України).

Прокуратура не називає ім'я підозрюваного, проте посаду, що згадується у заяві, обіймає Еміралі Аблаєв.