• Головна
  • Новини
  • Проросійські сили просять Патріарха Кирила анулювати рішення Собору УПЦ (МП)...

Проросійські сили просять Патріарха Кирила анулювати рішення Собору УПЦ (МП)

13.07.2011, 13:20
Проросійські сили просять Патріарха Кирила анулювати рішення Собору УПЦ (МП) - фото 1
Віруючі Одеської області «одностайно стривожені явними кроками до відділення УПЦ від Матері нашої - Руської Православної Церкви, в лоні якої ми всі прийняли святе хрещення», - йдеться у зверненні організаціъ «Єдіная Одесса» до Патріарха Кирила.

Єдіная_Одєсса.jpgПроросійська організація «Єдіная Одесса», однодумцем, наставником і партнером якої є секретар Одеської єпархії УПЦ (МП) протоєрей Андрій Новиков, звернулася до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з проханням переглянути прийнятий помісним Собором УПЦ 8 липня Статут в редакції 2007 року.

Патріарха також просять анулювати ухвалу (Визначення) Собору як таку, що «порушує догматичні, канонічні і статутні норми Церкви», повідомляє "Релігія в Україні".

Від імені всіх членів «Єдіной Одесси» її голова Валентин Чернов, член президії руху росіян України (ВКСОРС), який був також депутатом Одеської міськради від ПСПУ (Наталії Вітренко), партії «Батьківщина» і Компартії, заявляє в зверненні до Патріарха, що «цей Статут суперечить Статуту РПЦ, наділяє УПЦ не даними їй Патріаршим Томосом 1990 р. правами самостійності в устрої, позбавляє мирян, духовенство і єпископів УПЦ права апеляції до судів вищої інстанції РПЦ, за замовчуванням поширює юрисдикцію УПЦ за межі Української держави, говорить про вступ Статуту в силу без схвалення Вашої Святості».

Віруючі Одеської області «одностайно стривожені такими явними кроками до відділення УПЦ від Матері нашої - Руської Православної Церкви, в лоні якої ми всі прийняли святе хрещення», - йдеться у зверненні.

Також «Єдіная Одесса» звертає увагу Патріарха на схвалення Собором УПЦ всіх минулих рішень Соборів єпископів і Священного Синоду УПЦ, «а отже і спірного, скандального рішення Собору єпископів УПЦ про осуд так званого "політичного православ'я", про термінологічну незрозумілість якого Ви самі говорили в одному з Ваших інтерв'ю».

За словами авторів звернення, «деякі чиновники Київської митрополії вже використали це розпливчасте визначення» для «розправи без всякого церковного суду над деякими нашими соратниками, що виступали за церковну і державну єдність РПЦ, Росії та України і базували свої дії на рішеннях Всесвітнього Російського Народного Собору» .

«Єдіная Одесса» попереджає Патріарха, що «під визначення "політичного православ'я" фактично може потрапити і Всесвітній Російський Народний Собор».

Мало того, укладачі звернення «глибоко сумніваються у праві Собору УПЦ без церковної повноти виносити рішення щодо таких догматичних питань».

Завершуючи свою петицію, автори звернення про всяк випадок повідомляють, що «члени нашої організації - адекватні православні християни і адекватні політики». А тому «просять Вас, наш Великий Пан і Отець, ініціювати анулювання цієї ухвали Собору УПЦ 8 липня 2011 р. як такої, що порушує догматичні, канонічні і статутні норми Церкви».

Нагадаємо, раніше одеський протоєрей Андрій Новиков мав намір «детально і вдумливо» полемізувати на Соборі УПЦ з приводу Статуту та «політичного православ'я», проте там, за його словами, по ньому «проїхалися катком».

Всесвітній Російський Народний Собор представляє з себе нецерковну, світську організацію, яку мало знають в Україні, але яка має потужну підтримку з боку Патріарха Кирила і російського уряду як осередок ідеології "Русского мира". Як відомо, Патріарх Кирил головує на цьому російському форумі, намагаючись залучати російських і українських архиєреїв та політиків до роботи над «вічними цінностями російської ідентичності».