Протистояння Помісній Українській Церкві – це гібридна війна Росії проти України, - митрополит Олександр (Драбинко)

Протистояння Помісній Українській Церкві – це гібридна війна Росії проти України, - митрополит Олександр (Драбинко) - фото 1
Митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України Олександр (Драбинко) вважає, що перед людьми потрібно було поставити правильне запитання і пояснити українцям, що в Україні є російська Церква, яка прикривається українською вивіскою і назвою.

Про це він розповів в ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

"Треба людям сказати, що є російська Церква в Україні. Треба визнати цей факт, а потім ходити по селу зі списками – ви за Онуфрія чи за свою українську Церкву? Не треба вводити людей в оману. Це саме основне, чим не потрібно було займатися із самого початку процесу надання автокефалії Канонічній Православній Церкві України. Не потрібно було приймати якихось документів у Києво-Печерській Лаврі", – сказав він.

За словами митрополита, в Україні є закони, які, на жаль, не діють, і потрібно, щоб запрацювали судова і юридична системи, котрі зобов'язують релігійні організації самоназиватися тим, чим вони є насправді.

"Коли ми будемо чітко знати і називати речі своїми іменами, тоді відкриються очі в наших віруючих і вони знатимуть, як правильно вчинити і що від них хочуть. На сьогоднішній день у нас не працює законодавча база і вона не запущена в дію з різних причин. У тому числі – це блокування певними особами, котрі не хочуть, щоб в Україні була помісна церква", – розповів він.

Митрополит Олександр зазначив, що протистояння помісній українській Церкві – це один з елементів гібридної війни, яку веде Російська Федерація проти України.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі українських Церков, в якому взяли участь 192 делегати, було ухвалено рішення про створення Єдиної помісної української церкви, а її головою став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.