"Путін головного мозку у багатьох": співрозмовник ТСН у Києво-Печерській лаврі пояснив перепони виходу з МП

29 березня, 13:37
Православні
"Путін головного мозку у багатьох": співрозмовник ТСН у Києво-Печерській лаврі пояснив перепони виходу з МП - фото 1
Люди у рясах на території Лаври спілкуватися з журналістом не хотіли. Але один зі співрозмовників ТСН, також у рясі, все ж погодився на розмову і порадив не судити про всю Церкву на підставі позиції лише кількох архиєпископів в УПЦ МП.

Про те, чим живе сьогодні братія Києво-Печерської лаври та як далі діятиме йдеться у сюжеті ТСН з місця події.

"Раніше тут стояли так звані лаврські казаки, які нападали на журналістів, бились із безхатьками та створювали гнітюче відчуття окупації ще в тому, мирному Києві. Тепер тут озброєні поліцейські. Жодних барикад або укріплень. Головна відмінність із довоєнною Лаврою – замість паломників – біженці. «Вони тут перебувають тимчасово. Деякі день два і їдуть на західну Україну», - кажуть тут.

Та побачити тих переселенців, щоб оцінити гуманітарні зусилля церкви з московським підпорядкуванням, журналістам не вдалося. В готелі пояснили, що після ранкової молитви люди відпочивають.

Люди у рясах спілкуватись не хочуть. На питання про війну відповідають, як то кажуть, питанням на питання. Після кількох спроб заговорити зі священнослужителями до журналістів таки підходить чоловік. Також у рясі. Він представляється, але просить не знімати його на камеру. Те, що він каже, можна назвати сенсацією. вважають журналісти ТСН.

"Про вихід із Московського Патріархату вже заявило багато священиків. Але я ще раз скажу, централізовано це ще не сталось. І невідомо, як буде. "Путін головного мозку" у багатьох", - заявляє він.

Співрозмоаниц ТСН повідомив, що скликання Собору вже не тільки обговорюють, але й по суті вимагають, але, як наголошує він, "процес гальмують кілька архиєпископів. Частина керівництва "еркви просто поза доступом - евакуювались".

"Через якихось 10-15 ідіотів у рясах не треба судити по всіх церквах. У людей є певна філософія. Їх 30 років накачували. Якщо ти хочеш бути з Богом, то ти маєш бути в єдності з московським патріархом", - пояснює співрозмовник.

Після розмови із ним, журналісти планували поговорити з митрополитом Павлом (Лебідем). Але там кажуть, що митрополит вже все сказав на цю тему у своєму влозі.

За повідомленням ТСН, ролик триває майже шість хвилин. Митрополит Павло говорить про страждання Церкви. Війну називає словом "подія", каже, що не є підданим іншої держави і тим більше не є підданим Путіна. І головне, він молиться за українське військо. "Головне ми робимо кожний день – це цілодобово молитва за нашу владу, за наше військо, за наш народ і за нашу землю українську", - йдеться в ролику.

Увесь час на відео лунає спів церковного хору. Вони співають духовний гімн, якого завжди сторонилися - "Боже великий-єдиний, храни Україну".