• Головна
  • Новини
  • "Релігійна свобода – шлях до миру" – тема послання Папи Бенедикта XVI з нагоди 44-го Всесвітнього дня миру...

"Релігійна свобода – шлях до миру" – тема послання Папи Бенедикта XVI з нагоди 44-го Всесвітнього дня миру

17.12.2010, 10:24
"Релігійна свобода – шлях до миру" – тема послання Папи Бенедикта XVI з нагоди 44-го Всесвітнього дня миру - фото 1

Вітаючи з Новим Роком усіх та кожного, бажаючи передовсім миру, Папа Бенедикт XVI з жалем відзначає, що рік, який закінчується, був позначений переслідуваннями, дискримінацією, насильством та релігійною нетерпимістю. Так розпочинається представлене 16 грудня 2010 р. у Ватикані послання Папи з нагоди Всесвітнього дня миру, який Церква відзначатиме 1 січня. Його тема: «Релігійна свобода – шлях до миру».

Ben_Pope.jpgВітаючи з Новим Роком усіх та кожного, бажаючи передовсім миру, Папа Бенедикт XVI з жалем відзначає, що рік, який закінчується, був позначений переслідуваннями, дискримінацією, насильством та релігійною нетерпимістю. Так розпочинається представлене 16 грудня 2010 р. у Ватикані послання Папи з нагоди Всесвітнього дня миру, який Церква відзначатиме 1 січня. Його тема: «Релігійна свобода – шлях до миру».

Як повідомляє Радіо Ватикан, Папа пригадує, що в деяких регіонах світу ще досі неможливо вільно сповідувати свою віру, в інших – панують часто приховані форми пересудів та опозиції проти віруючих та релігійних символів. Але, як наголошує Святіший Отець, заперечення та обмеження цієї свободи вчиняє неможливим утвердження справжнього та тривалого миру, оскільки породжує тільки часткове бачення людської особи.

Пояснюючи свою думку, Бенедикт XVI посилається на незаперечне та священне право на життя, а, отже, – і на життя духовне. Релігійна свобода є невід’ємною частиною взаємної пошани та джерелом моральної свободи, без якої неможливе пошанування прав ближнього.

Першим вихователем свободи і миру є сім’я, однак, не слід забувати і про громадський вимір релігії та про небезпеки, пов’язані з її маніпуляцією. Папа також вказує на те, що і релігійний фундаменталізм, і ворожіть до віруючих наносять шкоду позитивній світськості держав, та наголошує на важливості діалогу між релігійними та державними інституціями.

Оскільки для забезпечення справедливості політика та дипломатія потребують етичних основ, то й тут очевидна роль релігії. Зрештою, релігійна свобода є запорукою миру й тому, що «мир є, одночасно, і Божим даром і завданням, яке потрібно здійснити», а це вимагає співпраці усіх людей.