Рада Церков Львова надала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня

20 квітня, 13:04
Держава
Рада Церков Львова надала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня - фото 1
Рада Церков міста Львова склала рекомендації священнослужителям та мирянам усіх конфесій щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня.

Про це повідомляє сайт Львівської міської ради.

1. У зв'язку із загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної із поширенням COVID-19, рекомендувати вірним брати участь у богослужіннях на Вербну неділю та в Пасхальних богослу- жіннях у домашніх умовах – через онлайн-трансляцію

2. У Вербну неділю та на Пасхальні свята під час онлайн-трансляцій, після прочитання відповідних молитов про благословення верби й пасхальних страв, вірні можуть самостійно окропити їх святою водою вдома.

3. Якщо люди все ж відвідуватимуть Богослужіння, рекомендувати їм перебувати на вулиці із дотриманням фізичної дистанції – не менше 1,5 м (за винятком членів однієї сім’ї, що живуть разом).

4. Біля входу в храм розмістити станції дезінфекції рук та, за можливості, пристрої для безконтактного вимірювання температури.

5. Відстань між відвідувачами у храмі – не менше 2 м (за винятком членів однієї сім’ї, що живуть разом).

6. Люди, які перебувають у храмі, повинні бути в масках.

7. Сприяти, аби біля входу до храму не створювались скупчення людей.

8. Доступ до Плащаниці буде можливим при дотриманні фізичної дистанції 2 м та карантинних норм. Вшанування здійснюється поясним поклоном без дотиків та цілування.

9. Шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) виявляти через поклоніня/поклон перед ними, без цілування.

10.Якщо люди приходитимуть до храму з лозою та пасхальними стравами, освячення здійснюватиметься на вулиці з дотриманням фізичної дистанції 1,5 м та всіх карантинних норм.

11. Якщо храм знаходиться неподалік парку/скверу, то рекомендовано освячення проводити в парку/сквері.

12. У передмістях міста Львова, малих населених пунктах (селах, селищах) освячення лози та великодніх страв може здійснюватися біля помешкань вірян з дотриманням фізичної дистанції 1,5 м та карантинних норм.

13. Щодо богословських, канонічних та пасторальних питань (сповідь, Причастя тощо) просимо виявляти послух церковній єрархії.