Рада Церков розвиває взаємодію з міжфракційним об’єднанням парламентарів

Рада Церков розвиває взаємодію з міжфракційним об’єднанням парламентарів - фото 1
Релігійні діячі обговорили з парламентарями законодавчі ініціативи, які турбують віруючих, та домовилися про подальшу взаємодію.

Зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з учасниками парламентського міжфракційного об'єднання «Цінності, гідність, родина» відбулася 28 січня 2021 року в Києві під співголовуванням архиєпископа ПЦУ Євстратія та митрофорного протоєрея УГКЦ Олекси Петріва, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій представили президент Об’єднання юдейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян, а також представники Української Православної Церкви Московського Патріархату, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Української християнської євангельської церкви та Духовного управління мусульман України.

Учасники зустрічі обмінялися думками щодо проекту Закону про Службу військового капеланства (№ 4626) та висловили низку зауважень до проєкту Закону про медіа (№ 2693-д). Увагою не оминули і проект Закону щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науково-технічній діяльності та промисловості (№ 4553 та альтернативні).

Релігійні діячі та парламентарі також звернули увагу на ініціативи в рамках зобов’язань уряду України перед Партнерством Біарріц, висловивши переконання, що прагнення забезпечити рівність прав чоловіків і жінок, а також протидіяти домашньому насильству, не повинні спотворюватися гендерною ідеологією. Мається на увазі відмова від бінарного поняття “стать” на користь гендерного багатоманіття, яке практикується в деяких західних країнах та вже засвідчило хибність цього підходу.

“Тоталітаризм будь-якого ґатунку приходить непомітно, як злодій уночі, і краде найдорожче — свободу. Повернення цієї незаконно відчуженої цінності є дуже і дуже важким. Тож просимо бути пильними і чуйними”, – пояснив о. Олекса Петрів побоювання релігійних спільнот щодо небезпеки впровадження гендерної ідеології.

Подібні зауваження релігійні діячі озвучили і до Стамбульської конвенції, замість якої, на думку ВРЦіРО, слід розвивати національне законодавство з запобігання та протидії домашньому насильству.
Присутні розглянули також проблематику антидискримінаційної експертизи підручників і освітніх програм, а також ініціативи МОН, пов’язані з вихованням і ціннісними орієнтирами в освіті.

Від міжфракційного об’єднання у зустрічі взяли участь народні депутати: Святослав Юраш, Микита Потураєв, Ростислав Тістик та Мар’ян Заблоцький («Слуга народу»), Роман Костенко («Голос»), Віктор М’ялик («За майбутнє»), Олег Волошин («ОПЖЗ») та позафракційна парламентарка Оксана Савчук, а також координатор об’єднання Олександр Васюк.

В обговорені також взяли участь Заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.