Рада Церков виступає проти податкових преференцій для організаторів азартних ігор

Рада Церков виступає проти податкових преференцій для організаторів азартних ігор - фото 1
Парламент має відхилити законопроект № 2713-д.

Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненнях до голови парламенту та керівників фракцій і груп, передає ІРС.

Релігійні діячі підтвердили свою позицію проти зменшення оподаткування для організаторів азартних ігор під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 15 грудня 2021 року під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта.

Законопроект № 2713-д втричі знижує ставки на дохід для операторів лотерей – з 30% до 10% від доходу, а також майже вдвічі знижує ставку податку для букмекерів і казино – з 18% до 10% від доходу. Така законодавча пропозиція руйнує ті мінімальні запобіжники поширення ігроманії, що існують у вигляді високих ставок оподаткування та повинні залишатися в цивілізованій державі, де влада дбає про гідність людини та моральне здоров’я суспільства.

Крім цього, глави і представники Церков і релігійних організацій підтримали ініціативу парламенту щодо створення урядової структури, яка буде опікуватися проблематикою дітей, однак запропонували реалізувати це шляхом створення Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України.

Благополучне дитинство неможливе поза сімейним оточенням. Тим більше, формування державної політики в сфері дітей, молоді та сім’ї має здійснювати міністерство, а не державна служба, яка, як це визначено законом, – не може мати таких повноважень.

На переконання ВРЦіРО, це має бути центральний орган виконавчої влади, який має відійти від практики ігнорування потреб дітей та сімей і виконання каральних функцій (відібрання дітей, позбавлення батьківських прав тощо), а стати державним органом, який буде вчасно виявляти неблагополуччя та допомагати сім’ям у подоланні складних життєвих обставин.

У засіданні Ради Церков взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас. Він відзначив миробудівничі зусилля Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та ініціативи обміну полоненими.

"Труднощі, які переживає Україна сьогодні, особливо пов’язані з війною, важко подолати лише людськими зусиллями. Ми не можемо залишити обтяжливе питання миру лише політикам і військовим, тому що для людей це часто неможлива місія. Натомість для Бога немає нічого неможливого", - сказав нунцій.
Представник Святого Престолу висловив готовність Апостольської нунціатури в Україні підтримати миробудівничі ініціативи ВРЦіРО.

Учасники засідання також обговорили деталі візиту делегації ВРЦіРО до Будапешту у січні 2022 року, де плануються зустрічі на найвищому рівні.