Радіо Ватикану відзначає 90-річчя

11.02.2021, 10:21
Католики
Радіо Ватикану відзначає 90-річчя - фото 1
12 лютого радіо Ватикану відзначатиме 90-річчя з дня заснування. Радіостанція була задумана і створена Гульєльмо Марконі за дорученням Папи Пія XI.

Про це повідомляє Vatican News.

Сьогодні Радіо Ватикану віщає 41 мовою і публікує новини 43 мовами, а його співробітники походять з 69 країн. Включаючи Папу Франциска, цим способом комунікації скористалися вісім Пап.

12 лютого 1931 року біля 16 години 40 хвилин 56-річний геній фізики Гульєльмо Марконі наблизився до великого мікрофона, встановленого на невеликому пагорбі за собором Св. Петра, в будівлі щойно збудованої радіостанції Граду Ватикану, і звернувся до присутніх з такими словами:

«Для мене найвища честь сповістити, що через кілька миттєвостей Святіший Отець Пій XI урочисто відкриє радіостанцію Держави Град Ватикан. Електричні хвилі рознесуть по всьому світу, крізь простір, його слова світу і благословення. Протягом 20 століть Римський Папа проголошував світові слово Божественного учительства, але зараз вперше його голос почують одночасно на всій поверхні земної кулі ... ».

У перші роки на Радіо Ватикану повідомлення робили тільки священики-єзуїти. Тоді ще не існувало традиційних передач - це було своєрідне інформбюро Ватикану. Під час Другої світової війни Радіо Ватикану зіграло особливу роль в пошуку зниклих без вести солдатів. 1 мільйон 240 тисяч повідомлень Радіо Ватикану в період з 1940 до 1946 року дозволили багатьом матерям, дружинам і нареченим дізнатися про долю чоловіків, які зникли безвісти або потрапили в полон.