Архимнандрита Рафаїла Турконяка відзначили найвищою нагородою Острозької академії

26 травня, 10:13
Католики
Архимнандрита Рафаїла Турконяка відзначили найвищою нагородою Острозької академії - фото 1
Архимандрит Греко-Католицької Церкви, доктор богослов’я і доктор літургіки, єромонах Студитського уставу, лауреат Шевченківської премії за переклад Острозької Біблії, почесний професор НаУОА Рафаїл Турконяк отримав найвищу нагороду Національного університету Острозька академія.

Рафаїл Турконяк нагороджений срібною медаллю «Князь Василь-Костянтин Острозький» за вагомий внесок у відродження й розвиток університету. Таких медалей є лише сто. Ними відзначають найвизначніших особистостей у галузі освіти, науки й політики. Про це інформують на сайті вишу.

«Рафаїл Турконяк – людина-легенда, яка насамперед зробила не тільки моральний й унікальний вчинок у житті, але й інтелектуальний подвиг, присвятивши тридцять років свого життя титанічній праці - перекладу Острозької Біблії. Отець Рафаїл був завідувачем кафедри богослівʼя Острозької академії. Саме наш університет висунув його кандидатуру на отримання Шевченківської премії - найвищої нагороди держави. Радий, що в житті кожної людини відкривається можливість звершити те, що увійде в історію людства» – наголосив під час нагородження в. о. ректора Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник.

Архимнандрита Рафаїла Турконяка відзначили найвищою нагородою Острозької академії - фото 134900

«Для будь-якого колективу, богословської спільноти, держави й нації високою честю було б мати у своїх рядах таку особистість як отець Рафаїл Турконяк. Щастя випало Україні й Острозькій академії, що отець Рафаїл присвятив своє життя і талант нашій державі. Він виконує прекрасно всі свої ролі: священника, богослова, перекладача, педагога, наставника і є надзвичайно скромною, працьовитою, посвяченою людиною. Господь надав Рафаїлу Турконяку високу місію – плекати Слово Боже й робити його таким, щоб вітчизняна спільнота якнайкраще розуміла Святе Письмо. Отець Рафаїл зробив дуже вагомий, визнаний багатьма внесок у цю справу. Також він вітав учасників наших олімпіад «Юні знавці Біблії» й «Учитель року». Дуже багато дітей молодого покоління мають на своїх столах і бібліотеках переклад Біблії отця Рафаїла, бо учасники наших конкурсів завжди отримують цю книгу. Радіємо, що ми є співвітчизниками й сучасниками Рафаїла Турконяка, – додав доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА Василь Жуковський.

Доктор філософських наук, професор Петро Кралюк додав, що Рафаїл Турконяк пов’язаний з Острозькою академією більше, ніж 20 років:

«Отець Рафаїл – це людина-практик, яка вільно спілкується понад одинадцятьма мовами. Для мене - це унікальна особистість. За своє життя він зробив дуже багато: не тільки переклав Острозьку Біблію, а ще й чимало працює над укладанням словників, зокрема словників грецької біблійної мови тощо. Вражений працелюбністю отця Рафаїла Турконяка».