Разом з єрархами Лівану Папа молився за мир в їх країні

03.07.2021, 08:00
Католики
Разом з єрархами Лівану Папа молився за мир в їх країні - фото 1
Увечері 1 липня День роздумів і молитви за мир в Лівані завершився спеціальним посланням Папи Франциска: разом з главами східних Церков Святіший Отець прийняв участь в урочистому екуменічному молебні, що пройшов з дотриманням антиковідних заходів у Ватиканській базиліці.

Джерело: Радіо Ватикану

Єпископ Риму зазначив, що метою цього Дня роздумів і молитви була увага до «крику розчарованого і змученого ліванського народу, спраглого безпеки, надії і миру». Ця кохана країна, скарбниця цивілізації, мудрості і духовності, не може бути кинута напризволяще або на тих, хто переслідує недобросовісні інтереси. Ліван є універсальним посланням миру і братерства, що виходить з Близького Сходу, і у Бога є плани миру, а не катастрофи, тому Ліван повинен залишатися «проектом миру».

Папа звернувся до можновладців:

«Досить використовувати Ліван і Близький Схід для сторонніх інтересів і прибутку! Лівану потрібно нпадпти краще майбутнє на своїй власній землі і без невиправданого втручання».

Святіший Отець закликав міжнародне співтовариство підтримати Божий план миру для Лівану і не допустити руйнування країни. Зі свого боку, ліванці не повинні впадати у відчай, але покликані шукати надію в коренях своєї історії; політики зобов'язані знайти невідкладні і довгострокові рішення для нинішньої кризи, пам'ятаючи про те, що без миру немає справедливості».

Майбутнє буде процвітаючим лише в тому випадку, якщо його будувати разом, підкреслив Папа: «Відносини між людьми не можуть грунтуватися на переслідуванні інтересів, привілеїв і односторонньої вигоди». Християни покликані сіяти насіння миру і братерства, залишаючи позаду проблеми минулого, беручи на себе відповідальність за сьогодення і з надією дивлячись в майбутнє.

«Запевнимо ж наших братів і сестер мусульман і віруючих інших релігій в нашій готовності співпрацювати для затвердження братства і просування миру», - закликав Понтифік.