Речник ПЦУ дав роз'яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра» в складі ПЦУ

Речник ПЦУ дав роз'яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра» в складі ПЦУ - фото 1
Поки що йдеться лише про перший, але суттєвий крок - реєстрацію юридичної особи монастиря, який є складовою частиною ПЦУ. На цьому наголросив речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

"У відповідності до законодавства України релігійні організації для отримання статусу юридичної особи та пов’язаних з ним майнових прав повинні бути зареєстровані - отримати реєстрацію свого статуту та бути внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Беручи до уваги величезний суспільний і церковний запит щодо розв’язання питання монопольного користування святинями Лаври лише Московським Патріархатом, Священний Синод ПЦУ в травні вирішив утворити окрему релігійну організацію - чоловічий монастир з назвою «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра» у складі ПЦУ, який би мав статус юридичної особи та мав би право звертатися про надання храму для богослужінь та приміщень для монастирської праці і набути такі майнові права.

Реєстрація статуту нашого монастиря, яка відбулася, САМА СОБОЮ НЕ ПОРОДЖУЄ ЗМІН у статусі майнового комплексу Лаври - цей комплекс був і є державною власністю. Частиною комплексу (Верхня Лавра) користується заповідник та інші державні структури, частина передана в користування монастирю Московського патріархату та Київській митрополії МП в Україні, а також її навчальному закладу.

Комплексне рішення щодо подальшої долі користування комплексом КПЛ очевидно буде прийматися після того, як на виконання вчорашнього рішення РНБО буде проведено дослідження того, яке майно і на яких підставах передане в користування структурам МП.

Нинішня юридична адреса монастиря КПЛ ПЦУ є (вірю - тимчасово) тією самою, що і Феодосіївського монастиря ПЦУ навпроти Лаври", - сказано у дописі архиєпископа Зорі у Фейсбуці.