Речник ПЦУ пояснив, чому важливо заборонити Московський Патріархат в Україні

Речник ПЦУ пояснив, чому важливо заборонити Московський Патріархат в Україні - фото 1
Кремль та путінська влада не повинні використовувати Церкву як інструмент гібридної війни. Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) підтримав ініціативу народних депутатів про припинення діяльності УПЦ МП.

Про це він заявив у коментарі «Главкому».

«Моя позиція в тому, що держава у такий же спосіб, в який вона захищає свою територію, інформаційний простір, економіку, транспортне сполучення абощо, має захистити і релігійний простір від російської агресії», – пояснив владика Євстратій.

Речник ПЦУ зазначив, що релігійні структури не повинні бути інструментом агресії Кремля, а факт використання УПЦ МП у війні проти України «засвідчують самі священнослужителі РПЦ».

Крім того, Євстратій (Зоря) заявив, що логічним є накладання санкцій на керівництво Російської Православної Церкви – як і на російських олігархів, які також формально не є чиновниками, але допомогли Володимиру Путіну вибудувати той режим, який напав на Україну.

«Очільник Російської Церкви (Патріарх Кирил (Гундяєв) – ред.), який публічно благословляє російське військо на агресію проти суверенної держави, залишається без будь-якого санкційного реагування!», – звернув увагу на цей нонсенс архиєпископ Євстратій.

До того ж, накладення санкцій на Кирила могло б сприяти припиненню існування УПЦ МП, зважаючи на прийнятий закон про колабораціонізм.

«Якщо він (Гундяєв – ред.) є особа підсанкційна, то ніякої адміністративної взаємодії між ним ним та УПЦ МП як складової РПЦ бути не повинно. Така взаємодія підпадатиме під норми колабораційної діяльності», – пояснив владика Євстратій.

Як РІСУ інформувала, два законопроекти, які пропонують припинити функціонування інституції під назвою УПЦ МП, вже зареєстрували у Верховній Раді. Це законопроекти №7204 та №7213.

Законопроект №7204 складається із п’яти статей, у одній із яких визначається норма - усе майно найвищих керівних органів РПЦ в Україні (УПЦ МП) націоналізується упродовж 48 годин після вступу закону в силу. Щодо можливого переходу парафій УПЦ МП до ПЦУ – законопроект цей відводить їм на це 14 днів. Майно церковних парафій при цьому перебуває у власності громади. У випадку ж, коли ці парафії захочуть залишитися під керівництвом РПЦ, їхнє майно конфіскується і передається громаді, а діяльність припиняється. Майно усіх трьох Лавр - Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської – повертається у державну власність. Також законопроект №7204 вимагає від СБУ провести перевірку усіх закладів УПЦ МП щодо їхньої можливої антиукраїнської діяльності чи колабораціонізму з агресором.

Інший законопроект, №7213 значно коротший, його текст – якщо не враховувати преамбулу і прикінцеві положення – складається з одного речення. Тут у тексті не згадується РПЦ. Натомість пропонується заборонити діяльність будь-яких релігійних організацій, які підпорядковані або знаходяться в країні-агресорі.

Нагадаємо, що відомий російський телепропагандист Володимир Соловйов істерично відреагував на появу цих законопроектів, закликавши припинити будь-які переговори із Україною і воювати до перемоги.