Ректори навчальних закладів УГКЦ здійснили спільне паломництво до Старуні

14 травня, 12:47
Католики
Ректори навчальних закладів УГКЦ здійснили спільне паломництво до Старуні - фото 1
13 травня відбулося спільне паломництво ректорів семінарій УГКЦ та УКУ до Старуні, згідно з робочим планом конференції в Івано-Франківській духовній семінарії священномученика Йосафата. Старуня є родинним селом Симеона Лукача -  релігійного діяча, педагога, підпільного єпископа УГКЦ, якого 27 червня 2001 року проголошено блаженним.

Про це інформує "Місто".

Гостям провели екскурсію по Хресній дорозі Паломницького центру “Симеон Лукач”. Усі присутні могли спостерігати, як проходять роботи з оздоблення XIV стації Хресної дороги. Під пильним наглядом автора мозаїки о. Євгена Андрухіва, майстри працюють над оздобленням символічного гробу Господнього.

Ректори навчальних закладів УГКЦ здійснили спільне паломництво до Старуні - фото 72443

 

Відтак, присутні відвідали музей Симеона Лукача, де їх ознайомили з експонатами музею та розповіли історію священства та життя священномученика Симеона. У рамках паломництва відбувся молебень до Симеона Лукача.

Симеон Лукач - фото 72439
Симеон Лукач

 

У промові владика Богдан Данило сказав: "Мені найбільше запам’яталися три моменти з життя та служіння Симеона Лукача. Він проголошував Слово Боже в той час, коли це було заборонено, Симеон закликав до такого служіння всіх богомольних вірних, Владика молився в часі підпілля, проте зараз ця молитва має привселюдну славу", – поділився своїми роздумами владика Богдан.