Релігійні діячі переконують парламентарів у недоцільності ратифікації Стамбульської конвенції

01.06.2021, 13:19
Держава
Релігійні діячі переконують парламентарів у недоцільності ратифікації Стамбульської конвенції - фото 1
Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пояснили парламентарям ризики та ідеологічну заангажованість Стамбульської конвенції, які роблять неможливим її ратифікацію. Дискусія на цю тему відбулася під час чергової зустрічі ВРЦіРО з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина», яка відбулася 31 травня 2021 року в Києві.

Про це повідомляє офіційний сайт ВРЦіРО.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відома як Стамбульська конвенція, була підписана у 2011 році. Однак не всі країни погодилися її ратифікувати, зокрема Україна, Велика Британія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Молдова, Ліхтенштейн, Болгарія та інші. При цьому Туреччина цього року заявила про денонсацію ратифікації з та вийшла з учасників цієї конвенції.

Представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков о. Олекса Петрів пояснив недовіру до Стамбульської конвенції тим, що вона несе в собі ідеологічну надбудову. На його переконання, це є прямим порушенням статті 15 Конституції України, згідно якої “жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова”.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що через використання таких понять, як “гендер”, “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”, та вимоги щодо навчання дітей у школах “нестереотипним гендерним ролям” (стаття 14 конвенції) українському суспільству фактично нав’язується гендерна ідеологія. Ця ідеологія передбачає заміну статевої ідентифікації жінок і чоловіків на гендерну, коли людину заохочують самостійно у будь-який час обрати собі гендер – жіночій чи чоловічий, або інший з понад 50-ти вигаданих конфігурацій.

На переконання Ради Церков, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного вирішення проблем рівності прав жінок і чоловіків. Тому релігійні діячі послідовно виступають за вдосконалення національного законодавства України з протидії домашньому насильству, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Як приклад, за підтримки ВРЦіРО у 2017 році було прийнято два закони: «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Відповідаючи на аргументи ВРЦіРО, Перший заступник Голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що не стоїть питання ратифікації Стамбульської конвенції до якоїсь конкретної дати. Він погодився, що це питання є дискусійним і потребує подальшого обговорення і ґрунтовних консультацій з суспільством.

До обговорення цієї проблематики долучилися Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, а також Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Андрій Шараськін («Голос») та Віктор М’ялик («За майбутнє»).

З боку ВРЦіРО у зустрічі взяли представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Української християнської євангельської церкви, Української лютеранської церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, що це вже шоста зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина». Такі зустрічі проходять щомісяця, починаючи з грудня 2020 року.