Релігійні концепції в Росії пропагують тільки насильство, геноцид і війну, — Филипович

07 травня, 16:15
Суспільство
Релігійні концепції в Росії пропагують тільки насильство, геноцид і війну, — Филипович - фото 1
У Росії активно формується громадянська релігійна спільнота, яка спирається на основні принципи Російської Православної Церкви (РПЦ), що закликає своїх прихильників до насильства, геноциду, війни та агресії, підтримуючи і розвиваючи найнегативніші людські якості.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила релігієзнавиця Людмила Филипович.

"У Росії створюється громадянська релігія. Вона позаконфесійна, хоча вони й спираються на скріпи православ’я, але і від православ’я там нічого не залишилося… Таким чином формується новий перелік цінностей, в ім’я яких закликають помирати росіян. Це абсолютно політичне утворення", — сказала вона.

В інших країнах, як, наприклад, у США, громадянська релігія відіграє позитивну роль. Однак у Росії, за словами Филипович, вона має негативне значення.

"Замість того, щоб об’єднати людей у їхньому прагненні до добра й утвердження миру, ця релігія закликає до знищення, геноциду, війни й агресії. Тобто в людині культивуються саме негативні якості", — наголосила релігієзнавиця.

Вона також розповіла, що коли підлітків у Росії звертають до релігії, вони часто несвідомо приймають негативні цінності, не піддаючи їх критиці.

"Ці люди як губка, вони сприймають усе без достатнього елемента критичності, вважають, що патріарх не може говорити про неістинні речі. І я просто бачу на їхньому обличчі готовність захищати православні скріпи і готовність померти за ті цілі, які виставляє політичний режим у Росії та РПЦ як псевдорелігійна організація”, — резюмувала Людмила Филипович.