Релігійні лідери України вже цього тижня у Рівному подадуть пропозиції для утвердження традиційних сімейних цінностей

27 вересня, 13:25
Суспільство
Релігійні лідери України вже цього тижня у Рівному подадуть пропозиції для  утвердження традиційних сімейних цінностей - фото 1
Виїзне засідання ВРЦіРО у Рівному буде присвячене виробленню пропозицій та практичних кроків щодо утвердження традиційних сімейних цінностей українського народу та покращення державної сімейної політики, в тому числі в сфері посилення державно-церковної взаємодії на рівні місцевого самоврядування.

Джерело: ВРЦіРО

Про те, що засідання відбудеться вже цього тижня, інформує Рівне1.

Рішення про обговорення у Рівному сімейної тематики прийняв Секретаріат ВРЦіРО на засіданні ще 30 серпня 2021 року під головуванням митр. протоєрея УГКЦ о. Олекси Петріва.

«Символічно, що саме в нашій області найбільше багатодітних сімей в Україні. Ця тема дуже важлива. На моє переконання, сімейні цінності мають стати національною ідеєю. Про це і будемо говорити під час виїзного засідання Всеукраїнської Ради Церков», – прокоментував цю ініціативу ВРЦіРО голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Позитивним прикладом такої взаємодії представники Церков і релігійних організацій назвали нещодавно підписану Угоду про співробітництво між ВРЦіРО та Міністерством освіти і науки України. Цей документ визначає принципи і цінності, на яких Рада Церков і МОН домовилися спільними зусиллями розвивати виховну та освітню діяльність в Україні на засадах соціального і державно-приватного партнерства. Зокрема, йдеться про відстоювання значення відповідального материнства і батьківства як виховного ідеалу та про просвітницьку діяльність серед дітей і молоді, щоб уберегти їх від помилок під час планування сім’ї та у подружніх стосунках.

Секретаріат ВРЦіРО також переглянув стан виконання низки проблемних питань у сфері державно-церковних відносин, які перебувають на опрацюванні у відповідності до рішень ВРЦіРО. Представники конфесій спланували діяльність Ради Церков у сфері громадської участі у законотворчому процесі, в тому числі подальший розвиток взаємодії з міжфракційним парламентським об'єднанням «Цінності. Гідність. Родина».