Релігійні видання були відзначені на конкурсі Best Book Award 2021

17.09.2021, 14:16
Культура
Релігійні видання були відзначені на конкурсі Best Book Award 2021 - фото 1
28 BookForum у Львові оголосив переможців конкурсу Best Book Award 2021 — щорічної головної премії Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду.

Цього року на конкурс 100 видавництв подали 450 книг., — повідомляють у пресслужбі Форуму.

“Пандемія стала глобальним викликом і для багатьох українських видавців, та якість видань продовжує зростати. Щедро представлена дитяча книга для різних вікових категорій, дедалі багатшим є ужинок якісних візуальних і перекладних видань, стрибкоподібно зростає асортимент нон-фікшн. Наукові книги з нішевих і малотиражних іноді перетворюються на справжні шедеври видавничого мистецтва та потенційні інтелектуальні бестселери, про що переконливо свідчить цьогорічне гран-прі. Водночас не найкращі часи переживає едиція української літературної класики. Утім, журі певне у своєму виборі та з почуттям виконаного обов’язку береться з насолодою читати книжки-переможці, кожна з яких гідна стати книгою року у відповідній галузі”, — підкреслює голова журі Богдан Тихолоз.

Серед володарів спеціальних відзнак Best Book Award 2021 є видання на релігійну тематику.

Книга Дарини Морозової «Покажи мені людину. Антропологія Антіохійської школи та її спадщина у Київській традиції» (видавництво «Дух і Літера») відзначена за ґрунтовне дослідження та розширення перспектив української гуманітаристики.

Авторський колектив НАН України відзначено за фундаментальну працю тритомник «Церковне мистецтво України» (видавництво «Фоліо»).

Нагадаємо, що 28 Львівський міжнародний BookForum відбувається у Львові 15-19 вересня. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.