Релігійний плюралізм — головна риса українського релігійного ландшафту, – Віктор Єленський під час зустрічі з німецькою делегацією
У зустрічі також взяли участь Ульріх Пенер, директор Департаменту міжнародних церковних справ та міграції, д-р Йорґ Люер, голова Комісії з питань справедливості і миру. Супроводжував делегацію голова Комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин УГКЦ отець Ігор Шабан, — повідомили в ДЕСС.
Віктор Єленський розповів німецьким гостям про унікальну модель державно-церковних відносин в Україні, яка ґрунтується на релігійному плюралізмі та конкуренції між конфесіями. Він підкреслив, що жодна релігія не має домінуючого статусу в Україні, а всі релігійні організації мають рівні права перед законом.
«Жодна конфесія в Україні не має особливих привілеїв. В основі української моделі державно-церковних відносин лежить принцип рівності усіх релігійних організацій”, – зазначив Віктор Єленський. – “Українське законодавство щодо свободи віросповідання не знає ані головних, ані заборонених Церков. Усі релігійні спільноти мають рівні права перед законом, незалежно від їхньої чисельності». Він додав, що попри військові дії, держава гарантує свободу віросповідання для всіх громадян України: “Єдина загроза свободі совісті – російська агресія”.
Головною темою обговорення була релігійна ситуація в Україні, зокрема питання впливу російської агресії на релігійні свободи та права віруючих на окупованих територіях. Віктор Єленський розповів про утиски релігійних меншин і громад, руйнування релігійних будівель — на сьогодні російські війська зруйнували, пошкодили або повністю знищили 640 релігійних споруд.
Єпископ Бертрам Майєр висловив занепокоєння ситуацією з релігійними свободами на окупованих територіях. Він зазначив, що делегація німецьких єпископів приїхала до України, щоб на власні очі побачити ситуацію та висловити свою підтримку українському народу.
“Ми молимося за мир в Україні і за те, щоб український народ здолав цю жахливу війну”, – сказав єпископ Майєр.
Віктор Єленський подякував делегації Єпископської німецької конференції РКЦ за візит до України та за їхню підтримку. Він висловив сподівання, що цей візит допоможе німецькому суспільству краще зрозуміти ситуацію з релігійними свободами в Україні та посилити підтримку України у її боротьбі за свободу та незалежність.