• Головна
  • Новини
  • Релігійне виховання у школі має проводитися на добровільній основі, - учасники міжрелігійного форуму...

Релігійне виховання у школі має проводитися на добровільній основі, - учасники міжрелігійного форуму

23.05.2012, 10:23
Релігійне виховання у школі має проводитися на добровільній основі, - учасники міжрелігійного форуму - фото 1
В рамках міжнародного тижня подружжя за ініціативою «Асоціації багатодітних сімей Севастополя» 22 травня відбувся унікальний за свою значимістю захід – міжрелігійний круглий стіл, участь якому взяли католики, православні, протестанти і мусульмани.

exklusiv.gifМіжрелігійний форумВ рамках міжнародного тижня подружжя за ініціативою «Асоціації багатодітних сімей Севастополя» 22 травня відбувся унікальний за свою значимістю захід – міжрелігійний круглий стіл, участь якому взяли католики, православні, протестанти і мусульмани. Як повідомляє кореспондент РІСУ Олег Савченко, у Севастополі не часто вдавалося поєднати за одним столом представників різних конфесій та релігій.

Головне питання, яке винесли учасники на обговорення, стосувалося ролі Церкви в побудові благополучної родини, як осередку суспільства і союзу благословенного Богом. Виходячи з цього, в поле зору потрапили такі важливі питання, як релігійне виховання в школі, проблема абортів, профілактика конфліктів у сім'ях, де батьки відносять себе до різних релігій. В ході обговорення з більшості питань спостерігалося єдність думок учасників круглого столу із зазначених питань. Зокрема, про введення в шкільну програму релігійного виховання і основ релігії, представники різних Церков ы релыгый висловили думку, що проводитися воно повинно тільки на добровільних засадах і у вигляді факультативу. При цьому кожна релігія і християнство, і мусульманство можуть звертатися конкретно до дітей прихильників своєї віри, уникаючи насильницького прищеплення певного світогляду дітям, батьки яких зараховують себе до іншої релігії.

Настоятель римо-католицької громади святого Климента о. Юрій Зиминский навів приклад Польщі, де в обов'язковому порядку введено вивчення основ християнської релігії. За словами священика у деяких молодих людях, це викликало протест, враховуючи психологію підліткового віку і як наслідок заперечення істин, що викладаються. Все це поставило питання про доцільність такого підходу до християнського виховання в державі. Тому оптимальним підходом для України повинні стати добровільні факультативні заняття.

Щодо введення у шкільну програму предмета етика, то, як наголосив настоятель Свято-Володимирського собору УПЦ (МП) - усипальниці адміралів у Севастополі о. Олексій Тупиков головним завданням є прищеплювати повагу до ближнього, відповідно до біблійними заповідями. Енвер Ресульев голова мусульманської громади «Мюневвер» та Юрій Руденко - пастор євангельської церкви «Божий горизонт» розповіли про досвід їх громад в проведенні дитячих таборів у літній період. Без примусу і в ігровій формі діти могли ознайомитися з основами релігій ісламу і християнства, бути під наглядом дорослих під час шкільних канікул. За словами учасників круглого столу, батьки неодноразово зверталися до них, розповідаючи про позитивні зміни, що відбулися в характері їх дітей і дякуючи за виконану роботу.

У питанні законодавчого заборони абортів, всі представники конфесій продемонстрували одностайність. Учасники підкреслили, що необхідно пам'ятати про можливі соціальні наслідки даного кроку, але це в жодному разі не заперечує необхідності цього закону.

На завершення ж круглого столу була прийнята спільна резолюція, підписана всіма учасниками обговорення, яка містить заклик до молодих сімей міста, зберігати любов один до одного та піклуватися про свою, даровану Богом, половинку.