Релігійні громади у США організували збір дорогого медичного обладнання для українських лікарень
Днями вантаж, вартістю 680 тисяч доларів, дістався Дніпропетровська. Організував його прибуття єпископ церкви “Нове життя” Анатолій Калюжний. Він після Майдану поїхав до США та знайшов релігійні організації, які були готові допомагати українцям у нелегкий час. Таким чином вдалося вийти на “Project C.U.R.E”. Саме її волонтери збирали коштовний медичний вантаж. Перед відправкою в Україну визначилися — куди саме попрямує обладнання.
“Ми проїхали київський шпиталь, харківський, потім приїхали до Дніпропетровська. Коли побачили ваш шпиталь і ваші проблеми, зрозуміли, що це те місце, куди треба привозити допомогу в першу чергу,”- зазначив Анатолій Калюжний.
Американці поділилися медичним обладнанням з Дніпропетровською обласною лікарнею імені Мечникова та Дніпропетровським військовим шпиталем. Від початку бойових дій на Сході країни через обласну лікарню пройшло вже більше 1600 тяжкопоранених бійців. Тож сюди доставили операційні столи, рентген- та ультразвукові апарати. Більшість техніки вживана і не старша 5 років. Перед відправкою до України, запевняють волонтери, все обладнання перевірили. Тому у лікарні Мечникова переконані – все справне. Устаткування слугуватиме для проведення термінових операції. Його також отримають відділення хірургії, нейрохірургії, травматології та ЛОР-органів. Заступник головного лікаря ОКЛ ім. Мечникова Катерина Духовенко сказала, що дніпропетровські медики брали участь у формуванні замовлення.
“Це справді робилося під наше замовлення. Дуже багато медичного інструментарію, що важливо. Там є пульсоксиметри, набори для хірургічних операцій, офтальмологічний хірургічний набір, операційні столи, освітлювачі,” - уточнила лікар.
Організували такий масштабний збір двоє колишніх українців, які нині живуть у США — Віталій Дубіль та Павло Федоренко. Співорганізатором допомоги від громадської організації “Project C.U.R.E." та проекту "Support Ukraine for Hospitals" виступила вірянка однієї з протестантських церков США, волонтерка Джинні Мартін. Вона розповіла, що до Дніпропетровська приїхало 942 позиції медичного обладнання та матеріалів. Завдяки співпраці на найвищому рівні товар вдалося розмитнити у найкоротші строки — протягом 5 годин. 80 відсотків допомоги волонтери залишили в обласній лікарні імені Мечникова, решту передали до військового шпиталю. Гроші для закупівлі вантажу жертвували як громадські організації, так і звичайні американці.
"Ми любимо Україну та українців і хочемо підтримувати вас у цей важкий час чим можемо. Багато звичайних людей долучилися. Вони жертвували від 25-ти доларів до 50-ти тисяч і завдяки цьому ми змогли здійснити нашу місію," - сказала Джинні Мартін.
У Дніпропетровську американські волонтери зустрілися також із лікарями опікового центру. Після спілкування визначилися - наступний контейнер з медичним обладнанням отримає саме цей заклад вже наприкінці цього року. Про це повідомила Софія Богуцька.