• Головна
  • Новини
  • Релігійній громаді караїмів «Чолпан» у Сімферополі передадуть будинок молитви...

Релігійній громаді караїмів «Чолпан» у Сімферополі передадуть будинок молитви

23.04.2012, 10:50
Релігійній громаді караїмів «Чолпан» у Сімферополі передадуть будинок молитви - фото 1
Таку обіцянку кримським караїмам надали члени Постійної комісії з міжнаціональних з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян парламенту Криму.

KaraimyТаку обіцянку кримським караїмам надали члени Постійної комісії з міжнаціональних з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян парламенту Криму. Про це повідомляє Релігія в Україні.

Як зазначив голова комісії Ремзі Ільясов, за підсумками проведеної наради було прийнято рішення про укладення Угоди про спільну діяльність на території Чуфут-Кале і прилеглого до нього кладовища Балта-Теймез між КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» та Асоціацією кримських караїмів «Кримкарайлар».

 За інформацією голови Асоціації кримських караїмів «Кримкарайлар» Володимира Ормелі, перший варіант Угоди передали до Міністерства культури АРК з поправками ще 31 січня цього року, проте його й досі не розглянуто і Угода не підписана. Нині територія одного з найдавніших тюркських кладовищ прийшла в запустіння, є факти його осквернення, крадіжки надгробків, на пам'ятних місцях ведуться несанкціоновані археологічні роботи і т.п.

Віце-спікер кримського парламенту Григорій Іоффе зі свого боку дав доручення профільному міністерству в найкоротші терміни розглянути варіант Угоди; з'ясувати, на яких підставах на території національних святинь ведуться роботи.

«Це питання не Бахчисарайського рівня, не кримського і навіть не українського. Це питання збереження світової спадщини, світової культури. І до цієї ситуації необхідно ставитися дуже серйозно », - підкреслив віце-спікер.

У зв'язку з тим, що доручення голови Верховної Ради АРК В. Константинова виконані не в повному осязі, в квітні-травні цього року заплановано проведення розширеної зустрічі глави кримського парламенту з керівниками національних товариств і громад автономії, де ще раз буде обговорюватися весь комплекс озвучених проблем.

Крім того, принципово вирішено питання передачі колишньої будівлі кенаси (молитовного дому) в Сімферополі релігійній громаді караїмів «Чолпан» (це відбудеться після завершення будівництва в кримській столиці Радіодому); в стадії завершення перебуває вирішення питання з випуску додатку «Крим багатонаціональний» до газети « Кримські вісті ».

Учасники засідання також детально обговорили питання фінансування етнічних ЗМІ (в республіканському бюджеті на 2012 рік передбачено 545 тис. грн.) Та фінансування заходів, спрямованих на збереження міжнаціональної злагоди в автономії (на 2012 рік в бюджеті АРК передбачено 576 тис. грн.) .