• Головна
  • Новини
  • Релігійний конфлікт у Птичі повинні розв’язати керівники Церков, - Рівненська ОДА...

Релігійний конфлікт у Птичі повинні розв’язати керівники Церков, - Рівненська ОДА

23.12.2015, 09:48
Релігійний конфлікт у Птичі повинні розв’язати керівники Церков, - Рівненська ОДА - фото 1
Обласна влада не має ні прав, ні наміру втручатись у конфлікт між віруючими Київського та Московського Патріархатів Української Православної Церкви, що триває в с.Птича Дубенського району Рівненської області.

Обласна влада не має ні прав, ні наміру втручатись у конфлікт між віруючими Київського та Московського Патріархатів Української Православної Церкви, що триває в с.Птича Дубенського району Рівненської області.

«Згідно з законом, Рівненська ОДА та інші органи виконавчої влади не можуть втручатися в релігійні питання. А тому конфлікт щодо приміщення храму у селі Птича Дубенського району має бути вирішений представниками обох Патріархатів. Якщо цього не можна зробити на рівні єпархій, то це мають вирішити керівники Церков», - йдеться у коментарі першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського, повідомляє Укрінформ.

Птича_5.jpg

Водночас обласна влада доручила усім силовим структурам Рівненщини забезпечити мир та правопорядок у Птичі. Адже, згідно з чинним законодавством, правоохоронні органи мають повноваження обмежити доступ до будь-яких об'єктів на території Рівненської області.

«На даний момент правоохоронці зі своїми обов'язками справляються», - зазначив Приварський.

У Головному управлінні Національної поліції України в Рівненській області зазначили, що охорону спірного храму забезпечують майже двісті поліцейських із Радивилівського, Здолбунівського, Млинівського, Дубенського районів Рівнещини та з сусідніх областей.

Птича.jpg

Нагадаємо, суперечка між вірянами двох Патріархатів про приналежність церкви у с.Птича триває вже близько року. Більшість місцевих жителів належить до Київського Патріархату і тому вони бажають, щоб в церкві служили священики їхньої конфесії. Але в суді, який відбувся 2 грудня в Києві за участі зацікавлених сторін, представників ОБСЄ та Рівненської облдержадміністрації, претензії Київського Патріархату на храм у Птичі було відхилено. З п`ятниці, 18 грудня, протистояння навколо храму загострилося. До Птичі прибули монахи та віряни Московского Патріархату, загальною кількістю до 400 осіб. Між прихильниками двох конфесій сталися сутички, в яких сторони звинувачують одна одну. Наразі в церкві перебувають кілька парафіян та священників УПЦ (МП). Будівлю охороняє поліція.

 Світлини з rivne.church.ua