«Репресії щодо кримських татар стали чи не найбільш масштабними релігійними гоніннями в Європі у 21 столітті», - Зеленський

24.08.2022, 10:57
Держава
«Репресії щодо кримських татар стали чи не найбільш масштабними релігійними гоніннями в Європі у 21 столітті», - Зеленський - фото 1
Репресії щодо кримських татар за релігійною ознакою стали чи не найбільш масштабними в Європі у цьому столітті. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час відкриття Другого саміту Кримської платформи.

Джерело: qirim.news

"Щоб перемагати, нам потрібно не забувати, не забувати яким був шлях до нинішньої ситуації - деградація росії почалася із захоплення Криму. Почалася з терору проти кримськотатарського народу, корінного народу Криму, з репресій за релігійною ознакою, які стали чи не найбільш масштабними релігійними гоніннями в Європі у 21 столітті проти кримської, мусульманської громади", - сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що піддаються репресіям в окупованому Криму всі, хто бореться за свободу на півострові.

І вбивства, і катування, і приниження, ми все бачили, і мародерство, - все це окупанти робили та продовжують робити в Криму з перших тижнів після його ганебного захоплення, - зазначив він.

Зеленський наголосив, що Крим з Україною і чекає, коли ми повернемося.

"Я хочу, щоб ви знали - ми точно повернемося. Коли ми повернемося і виправимо все те, що наробили окупанти", - зазначив він.

"Завдяки Кримській платформі Україна повертає силу міжнародному праву, і саме завдяки цьому повертає український прапор на землю Криму.

Завдяки цьому ми принесемо свободу кримським громадянам в Криму, і обов'язково відновимо справедливість щодо усіх, хто постраждав від репресій, знущань російських окупантів", - наголосив Президент.