РФ проігнорувала пропозицію обміну полонених мусульман та католиків

09 квітня, 17:07
Суспільство
РФ проігнорувала пропозицію обміну полонених мусульман та католиків - фото 1
Російська Федерація проігнорувала пропозицію України обміняти полонених мусульман та католиків за формулою 1 на 4, де кількість росіян перевищувала б кількість українських бійців.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передає LB.ua.

"Завтра мусульмани світу відзначатимуть закінчення посту – Ораза-Байрам. До того ж 31 березня католики відзначали Великдень. З цієї нагоди Україна стала ініціатором здійснення обміну військовополоненими, котрі сповідують іслам та є католиками", – написав він.

Також зазначив, що у списку, який запропонувала Україна до обміну російській стороні – 1 католик і 146 мусульман. Однак запропоновані списки РФ проігнорувала.

"Як бачимо, навіть послання Папи Римського не додало мотивації росіянам здійснити обмін ні за формулою "всіх на всіх", ні за інших умов. Попри таку нерозумну поведінку російської сторони, Україна висловлює свою готовність до здійснення обміну за формулою "всіх на всіх" з нагоди відзначення православного Великодня", – додав Лубінець.

Він зазначив, що таку пропозицію відправили російській стороні.

"Я також до неї долучаюся і зі свого боку додатково звернуся до уповноваженої з прав людини у РФ Т. Москалькової", – заявив Омбудсман.

31 березня Папа Римський Франциск у своєму Великодньому посланні закликав Росію та Україну провести обмін полоненими за формулою "всіх на всіх".

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими відповів, що українські офіційні особи неодноразово заявляли про готовність до проведення обміну полоненими за принципом "всіх на всіх", але Росія не бажає повертати своїх людей.

8 лютого провели обмін військовополонених, в результаті якого ще 100 наших воїнів повернулися додому з російського полону. Це солдати та сержанти, більшість з них – захисники Маріуполя та “Азовсталі”, воїни Нацгвардії, ДПСУ, ЗСУ. Перед тим, 31 січня, Україна повернула додому 207 полонених.
Загалом станом на лютий вже звільнено з російського полону 3135 українців і українок. Про таке заявив Зеленський.