РФ тримає близько 27 тисяч цивільних заручників: омбудсмен звернувся по допомогу до Ватикану

06 червня, 11:22
Католики
РФ тримає близько 27 тисяч цивільних заручників: омбудсмен звернувся по допомогу до Ватикану - фото 1
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав кардинала Маттео Марія Зуппі, архиєпископа Болоньї та президента Італійської єпископської конференції, сприяти поверненню цивільних заручників, в тому числі й священиків, яких утримує РФ.

Як повідомляє Укрінформ, про це йшлося на зустрічі, яка відбулася у понеділок у Києві.

“Російська Федерація масово затримує цивільних. Приблизна цифра, яку ми зараз називаємо, 27 тисяч громадян України. Але точно встановити неможливо. Сюди входять і священники. Причому з різних конфесій. Окремо я зверну вашу увагу на те, що два священики УГКЦ були затримані на тимчасово окупованій території і знаходяться у полоні Російської Федерації. Так само ми просимо вас зробити все можливе, щоб їх врятувати”, - сказав Лубінець.

За його даними, священики перебувають у колонії. “Російська Федерація продовжує утиски прав вірян на тимчасово окупованих територіях. Безпосередньо зруйновано 305 релігійних споруд”, - додав омбудсмен.

Додамо, посланець Папи Римського Франциска з питань миру в Україні кардинал Маттео Зуппі 5-6 червня перебуває у Києв з візитом. Головна мета – уважно вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати жести людяності, які допоможуть послабити напруженість.