РФ використовує релігію, щоб працювати з місцевим населенням в окупації

РФ використовує релігію, щоб працювати з місцевим населенням в окупації - фото 1
Окупаційна влада має прямий зв’язок із Церквою, адже релігійний вплив діяльності незаконної влади є наступним після силового та агресивного способу домогтися свого.

Про це в інтерв'ю проекту Радіо Свобода “Новини Приазовʼя” розповів настоятель Святопокровської парафії Православної Церкви України (ПЦУ) з Херсона, протоєрей Сергій Чудинович.

За його словами, зазвичай погані речі подають під виглядом чогось хорошого.

"Зло завжди маскують під хороше і заводять стару пісню про головне, що “Мір, дружба, браття, єдиная купель хрещення”, натякаючи на Володимирове хрещення у Києві, а ми один народ, значить, ми тут, якби, маємо право, це наше коріння. Хоча, насправді, все це не так. Вони використовують саме церкву, бо до церкви у людей, як не крути, довіри багато. Я не можу сказати найбільше, але багато, дуже багатоЦ, – розповідає настоятель.

За словами Чудиновича, те, що РФ привозить своїх священиків окуповані території України свідчить, що для Кремля це принципово, проте в середовищі священиків є і багато колаборантів.

“Безпосередньо це стосується Російської Православної Церкви (РПЦ) в Україні, яка формально зареєстрована в державних органах влади в Україні як Українська Православна Церква (УПЦ), хоча вона є, по суті, частиною структури Російської Православної Церкви, тієї, яку очолює Патріарх Московський. Цих священиків багато. Шановні офіцери СБУ можуть зайти в будь-який храм Московського Патріархату і там не кожен другий, там кожен перший схильний до колаборації. Далеко ходити не треба”, – розповідає Сергій Чудинович.

Священик Церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ протоєрей Сергій Чудинович, якого росіяни викрали 30 березня 2022 року, мабуть, першим наважився розповісти свою історію – про нелюдські знущання, катування, погрозу зґвалтування. Він оприлюднив у фейсбуці своє звернення ще у квітні 2022 року, коли йому вдалося вибратися з окупованого Херсона.