Рік солідарності: Спільнота св. Еґідія підсумувала свою діяльність

Рік солідарності: Спільнота св. Еґідія підсумувала свою діяльність - фото 1
Понад тисячу тон гуманітарної допомоги на суму майже 15 млн. євро зібрала і передала за рік Спільнота св. Еґідія в Україні. 1 березня очільники Спільноти у Львові звітували про свою діяльність за рік.

Юрій Ліфансе, голова Спільноти в Україні, відкриваючи презентацію, зазначив, що Спільнота в Україні діє понад 30 років. І всі ці роки вона використовували світовий досвід. Так і за цей рік завдяки підтримці колег і партнерів зі світу, насамперед з Італії, вдалося зібрати таку кількість допомоги, яка щодня розходиться у різні куточки України.

Рік тому, 7 березня 2022 року, у Львові відкрився гуманітарний хаб, який став координаційним центром для інших в Україні.

Цього ж дня з Італії вирушив перший вантаж і прибув до Харкова. У Римі було створено координаційну групу, яка відстежувала і реагувала на потреби з України. Там же було засновано кілька спеціалізованих складів: медичні, продуктовий, предметів першої необхідності.

Рік солідарності: Спільнота св. Еґідія підсумувала свою діяльність - фото 109782

Як розповів Ю.Ліфансе, спочатку акцент робився саме на медичну допомогу, насамперед на забезпечення найбільш вразливих категорій хворих. Зокрема, у квітні-травні минулого МОЗ отримав від Спільноти 40 тисяч упаковок інсуліну на 500 тис. євро, якими були забезпечені 142 лікарні України. 128 хворих, які потребують гемодіалізу, були евакуйовані зі супроводжуючими особами з південних та східних областей на лікування закордон. Загалом 193 медичні заклади отримали 920 тис. упаковок ліків та іншої допомоги вартістю 9,7 млн. євро.

Як сказав очільник Спільноти в Україні, їх улюбленим партнером є простий лікар десь в сільській місцевості чи в малому містечку, який найменше забезпечений і радо приймає всіляку допомогу, яку дійсно потребує.

На другому місці у Спільноті стала допомога вимушеним переселенцям. Від перших днів евакуації волонтери Спільноти у Львові долучилися до допомоги переселенцям на Львівському вокзалі. Як зазначила очільниця львівської Спільноти Іванна Синицька, місто прийняло 250 тис. внутрішніх переселенців. Для таких було відкрито центр допомоги, до якого звернулися 5000 родин і було роздано 20 тис. продуктових наборів. За цей рік війни Спільнота відправила по Україні 729 вантажів продуктової допомоги і роздала 65402 пакунки з продуктами.

Рік солідарності: Спільнота св. Еґідія підсумувала свою діяльність - фото 109783

Крім матеріальної допомоги працівники і волонтери осередків Спільноти у Львові, Києві та Івано-Франківську налагодили центри психологічної, освітньої та іншої підтримки, насамперед для дітей. Для них були створені 6 Шкіл миру, в яких займаються 300 дітей переселенців. А загалом Спільнота опікується понад 1400 дітьми.

Детальніше про діяльність центрі Спільноти св. Еґідія в Україні читайте згодом у спеціальному репортажі РІСУ.