Рішення Синоду РПЦ абсурдні, пихаті та нікчемні, - релігієзнавець

27 вересня, 09:36
Православні
Рішення Синоду РПЦ абсурдні, пихаті та нікчемні, - релігієзнавець - фото 1
Синод Російської Православної Церкви (РПЦ) на засіданні 24 вересня 2021 року в Москві вирішив позбавити Вселенського Патріарха права бути лідером православного світу.

Релігієзнавець Дмитро Горєвой у рубриці "Точка зору" на Радіо Свобода назвав такі дії Синоду РПЦ абсурдними, пихатими та нікчемними.

"Те, що в Московської Патріархії не існує повноважень позбавляти Вселенський Патріархат права на представницьку функцію у зовнішньому світі – це багатьом і так зрозуміло.
Дії Синоду РПЦ нагадують рішення Баришівського суду. Такі ж абсурдні по своїй пихатості та нікчемні за своїми наслідками. З такою ж силою РПЦ може скасувати Володимирове Хрещення чи Воскресіння Ісуса Христа, бо це відбулося без дозволу Московського Патріарха.

Оскільки такі права Константинополя були надані йому Вселенськими Соборами. І ними, та тільки ними, можуть бути ліквідовані.

Тому РПЦ не тільки не може позбавити Патріарха Варфоломія таких прав, але й такими своїми рішеннями порушує канонічне право, вірність якому сама ж декларує", - прокоментував Дмитро Горєвой.

Він додав, що з таким рішенням у Моспатріархії сильно прорахувалися:
"Адже, за влучним спостереженням архимандрита Кирила Говоруна, якщо Варфоломій, за московською логікою, втратив право виступати від імені світового Православ’я, то бодай раніше він таке право мав. Але сама ж Московська Патріархія це право ніколи не визнавала і всіляко його заперечувала!

А зараз фактично підтвердила, що таки це право було. Понад тим, коли у далекій перспективі конфлікт між двома Церквами буде вичерпано і все повернеться на свої місця, то Москва змушена буде визнати лідерську роль Фанару, бо так прописано у рішенні її Синоду, навіть якщо до початку кризи вона цю роль не визнавала".