Синод РПЦ "заборонив" Патріарху Варфоломію виступати від імені світового Православ'я

Синод РПЦ "заборонив" Патріарху Варфоломію виступати від імені світового Православ'я - фото 1
Синод РПЦ, який сьогодні, 24 вересня, відбувся у Даниловому монастирі, назвав візит Патріарха Варфоломія до Києва неканонічним, бо відбувся без запрошення очільника РПЦ.

Про це йдеться у журналі № 60.

Учасники Синоду також заявили, шо Вселенський Патріарх вчинив злочин, бо співслужив архиєреями ПЦУ.

"Зберігаючи вдячну пам'ять про заслуги Святої Константинопольської Церкви в справі освітлення Русі світлом Христової віри, підкреслити, що благородні подвиги вікопомних Святіших Патріархів Константинопольських в минулому не виправдовують нинішніх канонічних злочинів Патріарха Варфоломія, який підтримав розкол і вступив в церковне спілкування з особами, які називають себе православними архиєреями, але не мають канонічної хіротонії", - зазначають єрархи РПЦ.

Російські священнослужителі відтак відмовили Патріарху Варфоломію у праві виступати від імені всього світового Православ'я.

"Відзначити, що, підтримавши розкол в Україні, Патріарх Варфоломій втратив довіру мільйонів віруючих. Підкреслити, що в умовах, коли більшість православних віруючих світу не перебуває з ним у церковному спілкуванні, він більш не має права виступати від імені всього світового Православ'я і представляти себе його лідером".

Нагадаємо, Російська Православна Церква має намір оголосити Вселенського Патріарха Варфоломія єретиком. Остаточне рішення планують ухвалювати в листопаді цього року. Московський Патріарх Кирил боїться сам виносити такі рішення, а тому збирає Архиєрейський Собор, щоб розділити відповідальність за це з більш ніж чотирмастами архиєреями.