Рішення суду: УПЦ МП поверне державі Здвиженську церкву у Кам'янці-Подільському

21 листопада, 10:31
Суспільство
Рішення суду: УПЦ МП поверне державі Здвиженську церкву у Кам'янці-Подільському - фото 1
Північно-західний апеляційний господарський суд 20 листопада остаточно підтвердив рішення про звільнення громадою УПЦ МП старовинної Здвиженської церкви в Кам’янці-Подільському.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

За інформацією міністерства, Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному залишив без задоволення скаргу релігійної організації "Хрестовоздвиженська Українська Православна Церква", залишивши без змін рішення суду першої інстанції. Воно набрало законної сили

"Це ще одне рішення на користь міністерства та Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Отже, старовинну Здвиженську церкву в Карвасарах у Кам’янці-Подільському УПЦ МП повинні передати у власність держави в особі заповідника "Кам’янець", — йдеться у повідомленні міністерства культури та інформаційної політики.

Додамо, рішенням Господарського Суду від 13 липня 2023 року релігійну організацію "Хрестовоздвиженська Українська Православна Церква" зобов’язали звільнити приміщення церкви, що належить Національному історико-архітектурному заповіднику "Кам’янець". В УПЦ МП з рішенням не погодилися і подали скаргу до апеляції.