Рівненська облрада звільнила голову - противника УПЦ МП

13 серпня, 11:00
Держава
Сергій Кондрачук - фото 1
Сергій Кондрачук
Рівненська обласна рада 12 серпня достроково припинила повноваження голови ради, представника Європейської Солідарності Сергія Кондрачука.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного. Голосування відбувалось таємно паперовими бюлетнями.

Його звільнення ініціювали представників фракцій Слуга народу, Батьківщина, За майбутнє, Сила і честь.

У мотиваційній частині вказано, що питання про звільнення голови виносять через втрату довіри, роботу “виключно на користь однієї партії ”, а також через винесення на сесію питань, що “розколюють суспільство в умовах воєнного стану”. Йдеться, зокрема, про його звернення щодо заборони Московського Патріархату.

Рівненська облрада звільнила голову - противника УПЦ МП - фото 97739

Голова облради також написав, що сподівався на підтримку колег у питанні про заборону Московського Патріархату і такі дії — “точно не та реакція і підтримка, якої очікував від колег”. Водночас додав, що на його принципову позицію це ніяк не вплине.

Участь у голосуванні фракція ЄС, представником якої є Сергій Кондрачук, не брала. Аналогічно вчинила і фракція Свобода. Сам голова перед цим заявив про конфлікт інтересів та передав ведення засідання першому заступнику.

Згідно з процедурою, аби звільнити голову ради, за це має проголосувати більше половини від складу ради, тобто 33 і більше обранців.

Лічильна комісія оголосила результат: 42 за, відтак рішення про дострокове припинення повноважень Сергія Кондрачука прийняте. Після цього він подякував колегам за роботу, подякував виборцям і зазначив, що продовжить працювати як депутат облради.

  • 21 липня стало відомо, що після скарги від УПЦ МП суд зобов'язав поліцію почати розслідування дій Сергія Кондрачука, який, на думку позивача, розпалює міжконфесійну ворожнечу. Сам посадовець зазначив, що своєї принципової позиції не змінить.
  • На початку червня Кондрачук ініціював сесію облради, на яку виніс пропозицію звернутися до Верховної ради щодо закону, який би унеможливив діяльність Московської Церкви. Засідання не відбулося через відсутність кворуму. Чиновник пояснював, що ліквідація на Рівненщині всього пов'язаного з Росією — це його послідовна позиція.