Різдво єдності: Спільнота святого Еґідія зібрала за різдвяними столами близько тисячі українців

Різдво єдності: Спільнота святого Еґідія зібрала за різдвяними столами близько тисячі українців - фото 1
Спільнота святого Еґідія у Києві, Львові та Івано-Франківську зібрала літніх, бездомних, малозабезпечені сім’ї, переселенців на різдвяні гостини. Свята проходили 24-го і 25-го грудня.

В Україні вперше різдвяні обіди для бідних та самотніх людей пройшли одночасно з 70-ма іншими країнами світу. До того вони відбувалися за старим календарем.

“Це Різдво єдності та солідарності. За одним різдвяним столом зібралися переселенці та місцеві, бездомні та ті, хто мають, де ночувати. Це Різдво приносить надію на те, що разом ми зможемо протистояти труднощам та такій біді, якою є війна. З Різдвом Христовим!”, – говорить голова спільноти святого Еґідія в Україні Юрій Ліфансе.

Різдво єдності: Спільнота святого Еґідія зібрала за різдвяними столами близько тисячі українців - фото 127237

Традиція проводити такі обіди виникла в Римі понад 40 років тому і поширилася світом. Різдвяні обіди відбуваються у Пакистані, США, Сальвадорі, Індонезії, в різних країнах Африки та Європи. В усьому світі за різдвяними столами збирається близько 330 тисяч людей.

Зазвичай святкові столи накривають у церквах, але обіди бувають у різних залах: у школах, кафе, спортзалах, на вулиці.

Різдво єдності: Спільнота святого Еґідія зібрала за різдвяними столами близько тисячі українців - фото 127239

Спільнота святого Еґідія - міжнародна організація, яка є у більш, ніж 70 країнах світу. Виникла у 1968-му році в Римі. Відома допомогою бездомним, літнім, дітям, мігрантам і тд. В Україні спільнота виникла у 1991-му році, діє у Києві, Львові та Івано-Франківську.

З початком широкомасштабного російського вторгнення спільнота надає гуманітарну допомогу в усі області України: продуктами, одягом, засобами гігієни, ліками.

Різдво єдності: Спільнота святого Еґідія зібрала за різдвяними столами близько тисячі українців - фото 127238