"Різні релігії", - Зеленський прокоментував конфлікти на Донбасі та у Нагірному Карабасі

22.12.2020, 09:21
Держава
За словами президента України Володимира Зеленського, порівнювати конфлікти на Донбасі та у Нагірному Карабасі не можна, тому що в Україні воюють люди однієї релігії.

Конфлікти у Нагірному Карабасі та на Донбасі відрізняються віросповіданням тих, хто бере у них участь. Про це президент України Володимир Зеленський заявив The New York Times в інтерв'ю, яке записали 16 грудня, стенограму розмови опублікував 19 грудня сайт Офісу президента, інформує "Гордон".

"Порівнювати військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном і між Україною та Росією неможливо, тому що ми розуміємо, наприклад, що таке різна ментальність і різне віросповідання, різні релігії. Це те, що там. Складний конфлікт заснований на цьому", – сказав глава Української держави.

Він підкреслив, що люди, які захищають Україну на Донбасі, "говорять як російською, так і українською" мовами, і питання мови не стоїть.

"У нас люди воюють із людьми такої самої релігії. Буває й таке. Тому порівнювати неможливо", – заявив Зеленський.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення до України, незважаючи на надані Україною факти та докази.

27 вересня 2020 року у Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада зі свого боку заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовували танки, важку артилерію та авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів. Обидві країни, що конфліктують, оголосили мобілізацію. Домовленостей про перемир'я у Нагірному Карабасі досягали неодноразово, але щоразу їх порушували.

У ніч на 10 листопада представники Вірменії, Азербайджану та Росії (як посередника) підписали заяву про припинення війни у Карабасі. Згідно із домовленостями, уздовж лінії зіткнення у Нагірному Карабасі розміщують 1960 російських миротворців. Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян говорив, що це рішення було для нього вкрай важким, але безальтернативним. Президент Азербайджану Ільхам Алієв уточнював, що Пашиняна "змусили" підписати документ, "максимально вигідний" для Баку.