РКЦ в Одесі «підсилили» ще одним єпископом

23.11.2012, 14:49
РКЦ в Одесі «підсилили» ще одним єпископом - фото 1
Папа Бенедикт XVI призначив о. Яцека Пиля ОМІ єпископом-помічникм Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні. Призначення припало на 23 листопада - день спомину св. Климента І, Папи і мученика - головного покровителя цієї дієцезії.

o._jacek_pyl-5.jpgПапа Бенедикт XVI призначив о. Яцека Пиля ОМІ єпископом-помічником Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні. Як повідомляє Католицький медіа-центр, призначення припало на 23 листопада - день спомину св. Климента І, Папи і мученика - головного покровителем цієї дієцезії.

З біографії єпископа-номіната відомо, що народився він 17 серпня 1962 року в с. Гарволін (Польща). Після закінчення неповної середньої школи в 1977 році вступив до Нижчої Духовної Семінарії Місіонерів Облатів Непорочної Марії в с. Маковіце, що поблизу міста Іновроцлав. Після чотирьох років навчання розпочав новіціат при санктуарії Святого Хреста. Після складання перших чернечих обітів у Згромадженні Місіонерів Облатів Непорочної Марії від 1982 до 1988 року навчався у Вищій Духовній Семінарії Згромадження ОМІ в Обрі неподалік Вольштина. Отримавши священицькі свячення 1988 року, о. Яцек протягом одного року був помічником настоятеля новіціїв при санктуарії Святого Хреста.

У 1989 році на запрошення тодішнього настоятеля парафії св. Анни в місті Бар на Поділлі, а нинішнього єпископа Одесько-Сімферопольської Дієцезії Броніслава Бернацького о. Пиль ОМІ прибув до України та допомагав у душпастирській праці спочатку в парафії міста Бар, а згодом – у місті Жмеринка. З 1991 року зусиллями о. Яцека розпочалася відбудова знищеного костелу св. Йосипа в місті Гнівань Вінницької області.

У 1997 році в Україні постала Делегатура (Управління) Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, а о. Яцек Пиль ОМІ був призначений її першим настоятелем. Він очолював Делегатуру впродовж трьох каденцій, до 2006 року.

За час служіння о. Яцека Пиля ОМІ настоятелем Делегатури було засновано чернечі доми Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії в містах Чернігові, Обухові, Полтаві, Кривому Розі, Євпаторії та Славутичі. При цих домах було відкрито парафії Римсько-Католицької Церкви та філіальні приходи, а також побудовано нові костели, засновником і будівничим більшості з яких був сам о. Яцек. Крім цього, місіонери-облати на той час уже служили в парафіях св. Миколая в Києві та св. Йосипа у Гнівані.

З 2006 року о. Яцек був настоятелем Північного дистрикту Делегатури та настоятелем парафій у містах Чернігові, Щорсі та Прилуках. У цьому часі він також збудував костел святих апостолів Петра і Павла в місті Ніжин.

У вересні 2012 року о. Яцека було призначено настоятелем монастиря та настоятелем парафії св. Михаїла Архангела в місті Тиврові Вінницької області, де нині триває відбудова знищеного санктуарію Тиврівської Богородиці.

Єпископ-номінат володіє польською, українською, російською, італійською, іспанською, англійською та німецькою мовами.