• Головна
  • Новини
  • Родина Патріарха Димитрія (Яреми) передала львівській громаді 8 тис. книг...

Родина Патріарха Димитрія (Яреми) передала львівській громаді 8 тис. книг

16.08.2019, 14:16
Родина Патріарха Димитрія (Яреми) передала львівській громаді 8 тис. книг - фото 1
Родина Патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми), яка у 2008 р. отримала звання від Львівської міської ради "Шляхетна львівська родина", передала до Львівської національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника 8 тис. книг.

Родина Патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми), яка у 2008 р. від Львівської міської ради отримала звання "Шляхетна львівська родина", передала до Львівської національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника 8 тис. книг.

Родина Патріарха Димитрія (Яреми) передала львівській громаді 8 тис. книг

"Процес передачі книг розпочався 2 роки тому за одностайним рішенням родини, яка сьогодні налічує понад 60 осіб", — розповідає громадська діячка Віра Маркович, донька Патріярха Димитрія. — "Перші книги тато передав сам у фонди бібліотеки ще у 1958 р., і ми маємо документ, що це засвідчує".

Частина книгозбірні, яка налічує понад 8 тис. книг, можна розділити на три основні напрямки: богословська, мистецька та нотні збірники.

"Патріарх і наш тато завжди вважав, що ікона і книга має служити людям, тому все, що мав, старався передати до церков або бібліотек", — розповідає Данило Ярема.

Отець Володимир Ярема був знаний за життя як поціновувач рідкісної наукової книги. Багато друзів, які хотіли презентувати йому цінний подарунок,  робили його у формі книги.

17 серпня об 11.30 у Львівській національній бібліотеці ім. Василя Стефаника відбудеться передання книгозбірні. Подію відвідає Блаженніший Епіфаній, Митрополит ПЦУ.

У експозиції наукові працівники розмістили найцінніші книги, стародруки та авторські книги, які протягом життя придбав священник-науковець. Про це повідомляє сайт Львівського ставропігійного братства.

Родина Патріарха Димитрія (Яреми) передала львівській громаді 8 тис. книг